Křižovatka

Všechny potřebné návody, metodiky a dokumenty na jednom místě.
Zkus hledat, mělo by to fungovat. A dej nám zpětnou vazbu.
  • Vedení oddílu

Přístup k výchově, administrativa, nábory, komunikace s rodiči a další témata a konkrétní rady pro vedení oddílu.
  • Vedení střediska

Co pohlídat ohledně nezbytné administrativy, pravomoci a povinnosti, důležité termíny a dokumenty v různých oblastech řízení.
  • Bezpečný skauting

Preventivní, intervenční i podpůrná opatření pro psychické, fyzické a sexuální bezpečí dětí a dospělých ve skautu.
  • Benjamínci

Tipy pro práci s našimi nejmenšími, kteří potřebují pestrý program i čas pro volnou zábavu, a materiály, které ti v tom pomohou.
  • Světlušky, žabičky a vlčata

Věk fantazie a nadšení pro každou zábavu. Podívej se, jak je rozvíjet správným směrem, jak na stezky a cestičky, odborky nebo třeba závod.
  • Skautky a skauti

Čas k pevnému ukotvení skautských zásad, z čeho v tomto věku vycházet, jak nastavit fungují družinový systém, Svojsíkův závod atd.
  • Roveři a rangers

Hranice dospělosti je náročné období, snáze se jím proplová ve skupině stejně naladěných při plnění výzev a na společných akcích.
  • Dospělí a rodinný skauting

Do aktivního skautingu se mohou zapojit dospělí samostatně i celé rodiny. Podívej se, jak to může fungovat.
  • Fungující tým

Není v silách jednotlivce zvládnout všechno sám, jak rozvíjet tým i sebe, o koučinku, mentoringu, nástrojích podpory i hodnocení.
  • Vzdělávání

Přehled vzdělávacích akcí, jejich rozdělení, jak se v nich zorientovat a vybrat si tu správnou včetně studijních a metodických materiálů. Vzdělávání na klíč. Sekce pro vzdělavatele.
  • Dostupný skauting

Program finanční podpory holek a kluků, pro jejichž rodiny se skauting stává aktuálně hůř dostupným kvůli tíživé ekonomické situaci.
  • Skautské benefity

Být členem/členkou našeho hnutí je fajn samo o sobě, navíc máš nárok na řadu výhod. Bylo by škoda je nevyužít jen proto, že o nich nevíš.
  • Klimatická změna

Jak téma klimatické změny reflektovat v oddílech, na vzdělávacích kurzech a akcích, nebo když řeším provoz a správu budov. Jak se k tématu klimatu staví Junák - český skaut.
  • Komunikace a propagace

Nástroje a návody, jak budovat dobré jméno skautingu a jak komunikovat v různých situacích.
  • Mezinárodní skauting

Skauti a skautky jsou téměř po celém světě. Využij příležitosti, které to nabízí, můžeš vyrazit na zahraničí misi nebo se připojit z obýváku.
  • Organizace a její řízení

Důležité informace ohledně fungování skautského hnutí, organizační struktury, přehled orgánů i jejich jednání.
  • Administrativa

Registrace členů, pravidla ochrany osobních údajů, dokumentace a další důležitá administrativní agenda s konkrétním návodem.
  • Hospodaření

Nástroje, návody a užitečné rady, jak si poradit s financemi. Možnosti získání finanční podpory a přehled důležitých termínů.
  • Spisovna

Stanovy, směrnice, řády, zápisy ústředních organů a další důležité dokumenty a jejich význam.
  • Ukrajina

Podpora integrace ukrajinských holek a kluků do skautu - dvojjazyčné a metodické materiály, informace, program finanční podpory Laskavo.

Kontakty na důležité skautské orgány, ústředí a odbory.