....

Chyba na stránce: Změna názvu - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/balicky-ustredi/1363-zmena-nazvu?autologin=1"

Změna názvu

Změna názvu

Přinášíme pravidelné zprávy ohledně změny názvu Junáka a projekty s tím spojené. Navazujeme tak na informace dříve zveřejněné i rozeslané všem organizačním jednotkám v říjnu tohoto roku.

Nový název

Nový název Junáka ještě nevstoupil v účinnost. Stále používá celá organizace název ve znění: Junák – svaz skautů a skautek ČR. Účinnost nového názvu očekáváme od 1. ledna 2015 (ale může nastat i později). Vše však závisí na schválení příslušného zákona v PSP ČR, který ruší poplatky za zápis do spolkového rejstříku a následného schválení příslušného řádu Náčelnictvem. V případě schválení obou předpisů budeme OJ okamžitě informovat.

Názvy a kontakty OJ

Od 21. října si může každá OJ ve skautISu vyhledat novou podobu názvu své jednotky (karta "Změna názvu a razítka" u příslušné jednotky). U všech OJ jsme automaticky změnili velikost písmen u slov psaných kapitálkami, odstranili uvozovky a další nadbytečné znaky.

Doporučujeme všem jednotkám, aby si ve skautISu zkontrolovaly náhled nového názvu jednotky a kontaktní údaje, zejména správné adresy včetně korespondenčních, aby byly údaje opravdu aktuální.

V případě, že vaše jednotka uvažuje o změně názvu, je právě nyní vhodný čas pro jeho schválení. Pro změnu názvu je třeba pouze souhlas rady OJ, není třeba svolávat mimořádný sněm jednotky. Kontrolu a případnou změnu nového názvu do skautISu musíte provést do 30. listopadu 2014.

Rovněž nyní je vhodná doba pro úpravu sídla jednotky a ostatních kontaktů. Všechny provedené změny budou hromadně zapsány do rejstříku osob společně s názvem.

Razítka

V rámci přechodu Junáka na nový název zajistilo ústředí hromadnou výrobu razítek pro OJ za výhodných cenových podmínek. Každá OJ obdrží automaticky poštou až do schránky 2 ks gumových stočků (1 ks hranatého a 1 ks kulatého razítka s lilií), které pouze vymění ve svém strojku. V případě, že požaduje jednotka razítek více, nebo požaduje doplnění kontaktů (web a e-mail), je třeba provést doobjednávku prostřednictvím skautISu do 30. listopadu 2014. Razítka budou distribuována v druhé polovině prosince.

Začátkem roku 2015 také zpřístupníme jednotkám volitelný objednávkový formulář pro objednání razítek – strojků (kulatých i hranatých včetně podušky) za cenu do 100,- Kč.

Více v článku popisujícím všechny detaily týkající se změny názvu Junáka, změny názvu OJ a jejich údajů nebo v návodu, jak objednat razítka navíc.

V případě dalších dotazů nás můžete kontaktovat: e-mail: registrace@skautc.cz, tel.: 234 621 284

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 274x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace: