....

Chyba na stránce: Zjisti na kurzu, jak na stezku. A nejen to! Přijeď na seminář 12. ledna do Prahy - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/balicky-ustredi/4883-zjisti-jak-nejen-na-stezku-na-kurzu-prijed-na-seminar-12-1-do-prahy?autologin=1"

Zjisti na kurzu, jak na stezku. A nejen to! Přijeď na seminář 12. ledna do Prahy

Zjisti na kurzu, jak na stezku. A nejen to! Přijeď na seminář 12. ledna do Prahy

Jsi lektorem či lektorkou vzdělávacího kurzu? To by na vašem kurzu neměly chybět výchovné nástroje. Aktuálním tématem jsou skautské stezky, které prošly revizí a na podzim vyšly v upravené podobě. Nabízíme ti seminář, kde se o stezkách dozvíš více a nebude chybět ani sdílení dobré praxe.

Seminář je určen pro všechny, co se na svém kurzu věnují metodice a výchovným nástrojům (stezkám, odborkám, …). Co přesně bude obsahem semináře?

Dopoledne

Seznámení se se stezkou
Zjistíš, jak stezka vypadá a funguje. Společně se podíváme i na to, jak stezku představovat na kurzu.
Metodické vychytávky aneb co o stezce možná ještě nevíte
Objevíme, jaké myšlenky stojí za kterými prvky stezky. Podíváme se, kde můžete vy nebo účastníci a účastnice vašich kurzů najít více inspirace a informací.

Odpoledne

Jak vést každého o krok dopředu
Častým dotazem ke stezkám je jak začít či jak řešit konkrétní situaci v oddíle. V této části programu se budeme věnovat tomu, jak pomoci konkrétním vedoucím s konkrétními problémy. Ať už půjde o zavedení stezky v začínajícím oddíle nebo vylepšení celoročního plánování se stezkou.
Stezky a odborky mimo programy o nástrojích
O stezkách a odborkách se účastníci a účastnice mohou dozvědět a vzdělávat i mimo konkrétní program o nástrojích. Ať už jde o plakáty, hry mimo čas a prostor, fitky na plnění stezek a odborek nebo využití nástrojů do dalších témat (např. plánování). Společně v této části nastíníme různé možnosti zapojení.
Co nám funguje
V poslední části programu bude prostor pro sdílení zkušeností a inspirace. Ideální příležitost přivézt kurzovou vychytávku na práci se stezkami a odborkami a představit ji ostatním. Stejně tak načerpat spoustu nápadů, co na kurzu vyzkoušet.

Seminář proběhne v Praze v prostorách Kanceláře ústředí na Senovážném náměstí 24 od 10:00 do 18:00.

Prosím, přihlas se vepsáním do TOHOTO dokumentu.

Projevit svůj zájem o akci a sledovat novinky můžeš i na facebookové události

Máš zájem o seminář, ale nemůžeš dorazit? Napiš se do dokumentu také, při větším zájmu můžeme uspořádat seminář v tvém regionu.

Už jsi byl/a na semináři v minulém roce? Určitě můžeš dorazit znovu. Věříme, že pro tebe může být přínosný. Zároveň oceníme, když budeš moci sdílet své zkušenosti. Je možné, že první polovina semináře pro tebe bude opakováním, pokud je to pro tebe překážka, napiš nám a domluvíme se, co s tím.

Získej pro svůj kurz soubor Skautská stezka pro oddílové rady

Každý kurz může požádat o jeden soubor Skautská stezka pro oddílové rady (tzv. “krabici”). Ten se hodí jak k zařazení do kurzovní knihovničky, tak při přípravě programu o stezkách. Soubor je nejlepší vyzvednout právě na semináři v Praze. Jiné formy předání jsou možné po předchozí domluvě. V případě zájmu vyplňte tento formulář.

Jaké jsou další možnosti podpory?

Nehodí se vám seminář a přesto chcete stezku a další výchovné nástroje do programu kurzu zařadit? Do nového roku chystáme podklady, které vám s tím pomůžou (předpřipravené programy). Zároveň můžete zkusit některou z nabídek vzdělávání na klíč.

Chceš si stezku prolistovat nebo máš otázky? Mrkněte na web stezka.skaut.cz Pořád nenacházíš, co potřebuješ? Napiš na stezka@skaut.cz v případě stezek nebo na odborky@skaut.cz případě odborek nebo na martina.adamcova@skaut.cz .

Pokud nejsou výchovné nástroje Tvou specializací, přepošli prosím tyto informace do vašeho týmu, ať jste v obraze.

za stezkový tým

Martina Adamcová

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 508x

Práce s článkem

2
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace: