....

Chyba na stránce: Hledá se ilutrátor aneb staň se členem odborkového týmu - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/1507-hleda-se-ilutrator-aneb-stan-se-clenem-odborkoveho-tymu?autologin=1"

Hledá se ilutrátor aneb staň se členem odborkového týmu

Hledá se ilutrátor aneb staň se členem odborkového týmu

 

Nazdar,

jsi kreativní? Chceš vidět výsledky své své práce na kroji spousty skautů? Tak hledáme právě tebe! Ve spolupráci se skautským ústředím obnovujeme skautské odborky.

Jmenuji se Tereza Kastnerová-Žába a ve spolupráci se skautským ústředím obnovujeme skautské odborky. Jedná se o odborné zkoušky pro mladší i starší děti od desíti do osmnácti let. Speciální kategorii potom tvoří navazující vlčci, kteří jsou určeni pro šestileté až desetileté děti.

Rádi bychom s Vámi navázali spolupráci ohledně grafického návrhu samotných odborek v počtu cca. 70 kusů. Máme určitou představu kterou se pokusím přiblížit vysvětlením a ukázkou na konkrétních příkladech:

V odkazech níže pro úplnost přikládám současnou podobu odborek a vlčků
Odborky - http://goo.gl/pB1qr4
Vlčci - http://goo.gl/xvMEHq

Nová grafická podoba odborky bude použitá hlavně jako nášivka na kroj, ale i jako znak odborky zejména na papírových materiálech či webu zaměřeném na odborky.

Základní rozměry odborek máme rozepsané v souboru Technické zadání: http://goo.gl/2QnPBK


Uprostřed odborky vždy bývá veliký a snadno rozeznatelný znak odboru, kterého se odborka týká – kupříkladu odborka „Atlet“ má dosud atletického panáčka, odborka „Znalec neživé přírody“ symbolizovaný nerost, odbornost „Zdravověda“ symbolizovanou lékárničku s červeným křížem. Pro přehlednost bychom toto rádi zachovali i u nových odborek. Znak může být i konturový i tvořený barevnými plochami, zájem máme pouze na stejném provedení u všech odborek.

Máme jeden konkrétní požadavek na barevnost – samotný symbol v odborkách může být barevný, v jedné barvě či odstínech šedé, ale rádi bychom měli lem odborky v syté tmavé konkrétní barvě (podle toho do jaké kategorie odborka patří) a její podklad ve světlé variantě téže barvy. Určitou představu o barevnosti máme, měla by také odpovídat charakteru jednotlivých kategorií. Opět pro lepší představu přikládám soubor s nastíněnými barvami: http://goo.gl/MtbO7S

V případě zájmu pošlete prosím tyto tři odborky: „Znalec neživé přírody“ (Má zájem o nerosty, zkameněliny, souhvězdí, přírodní chemické látky apod. Systematicky je pozoruje a zaznamenává (fotografie, sbírka minerálů, fotografie, zápisky apod.). Má o nich dost informací – jak vznikají, kde se dají nalézt, vidět apod. Má představu o jejich roli v přírodních vztazích a o jejich případném významu pro člověka.), „Outdoorový sportovec“ (Má základní znalosti pohybu v přírodě, ví jak se chovat v různých prostředích (vysoké hory, jeskyně, skály, ferraty). Dokáže naplánovat výstup do hor, „návštěvu“ jeskyně, slezení skály. Zná základní vybavení pro tyto sporty a ví jak o ně pečovat.) a „Survivalista“ (Systematicky s připravuje na přežití v náročných podmínkách. Umí řešit krizové situace a předcházet jim.). 


Ukázky práce prosím posílejte do 20.1.2015 na email odborky@skaut.cz,  případě jakýchkoliv dotazů tamtéž. 

V případě spolupráce bychom pak vyžadovali 20 návrhů během února a zbývající návrhy během roku 2015.

Za odborkový tým
Žába

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1037x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu