....

Chyba na stránce: Plzeňští skauti se připojují k projektu Plzeň 2015, mění svůj šátek - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/1626-plzensti-skauti-se-pripojuji-k-projektu-plzen-2015-meni-svuj-satek?autologin=1"

Plzeňští skauti se připojují k projektu Plzeň 2015, mění svůj šátek

Plzeňští skauti se připojují k projektu Plzeň 2015, mění svůj šátek

Skauting – to jsou kamarádi, přátelé a společenství lidí, kteří sdílejí podobné hodnoty. Kultura jako taková má hodnoty velice podobné. Skauting stojí hlavně na dobrovolnické práci a na stejné bázi stojí i velká část projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015. U skautingu i kultury je důležité také nadšení zúčastněných. I to jsou důvody, proč se k projektu Plzeň 2015 přidávají i plzeňští skauti.

Skauting i kultura jsou pestrobarevné. Náplň činností je sice různorodá, ale i přesto v jednom společná. Skauti jsou otevřeni všemu a všem. Nabízíme příležitost navázat nová přátelství a zažít něco neobvyklého a nového," říká předseda okresní rady Junáka v Plzni Martin Štěrba.

Plzeňští skauti se k projektu Plzeň 2015 připojí i se speciální edicí skautského šátku. Šátek byl zvolen hlavně z důvodu, že se jedná o jeden z hlavních poznávacích artefaktů, podle kterého lze poznat skauty po celém světě. „Symbolika šátku je velmi jednoduchá. Je využit prvek plzeňštiny a sousloví Kudypa? Tutady! To je následně přeloženo do třiadvaceti evropských jazyků, tedy všech úředních jazyků Evropské unie," vysvětluje autorka vzhledu šátku Jitka Baslová. Plzeňští skauti v letošním roce odloží klasické žluté, hnědé nebo šedé šátky a obléknou „evropsky kulturní" černé s růžovým a zeleným lemem.

Skauti se zapojují do projektu Evropského hlavního města kultury nejen návrhem a nošením tohoto krásného plzeňského šátku. Junák je členem partnerského klubu Plzeň 2015 a také partnerem Klubu strážných andělů Plzeň 2015. Díky partnerství posilují skauti řady dobrovolníků na akcích Evropského hlavního města kultury, pomáhají s organizací akcí anebo také půjčují své technické vybavení či ubytovací zázemí ve skautských klubovnách. Za to vše jim patří náš velký dík," uvádí za Plzeň 2015 mluvčí projektu Mirka Reifová.

Speciální edici šátku nabízí skauti také k prodeji, šátek se totiž stal jedním z oficiálních suvenýrů, které si z Evropského hlavního města kultury 2015 lze odvézt. Zakoupit si ho můžete přímo v Meeting Pointu na plzeňském náměstí Republiky, popřípadě i v obchodě Liman sport, který se specializuje na prodej skautských a sportovních potřeb. Cena šátku je 150 Kč.

Kromě speciální edice šátku se skauti objeví i na řadě akcí, které jsou s Evropským hlavním městem kultury spojené. „Budou to například Slavnosti svobody, Rock for People Europe, Anděl Fest, Royal de Luxe nebo třeba Evropský den sousedů. Tam všude skauti dle představ rozbalí svůj malý tábor a ukáží něco ze své činnosti," doplňuje Martin Štěrba.

Junák – svaz skautů a skautek ČR v současné době sdružuje více než 50 000 dětí a dospělých a je tak největší neziskovou organizací v ČR. V Plzni se skautingu věnuje zhruba patnáct stovek dětí a dospělých. V květnu se plzeňští skauti stanou průvodci válečných veteránů a budou také držet čestnou stráž při pietních aktech.

((tisková zpráva ORJ Plzeň-město, 19. 2. 2015))

www.plzen.skauting.cz
www.facebook.com/skautplzen
www.plzen2015.cz

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 569x

Práce s článkem

2
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu