....

Chyba na stránce: Společně proti leukémii startuje další ročník, zapoj se s týmem i ty! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/1664-protileukemii?autologin=1"

Společně proti leukémii startuje další ročník, zapoj se s týmem i ty!

Společně proti leukémii startuje další ročník, zapoj se s týmem i ty!

Jeden víkend v roce naběhnou roverské týmy na benzínky a umývají skla přijíždějícím řidičům, nevíš, o čem mluvím? No přeci o Společně proti leukemii - roverské celostátní sbírce pořádané ve spolupráci s Národním registrem dárců kostní dřeně. Již po osmnácté máš skvělou příležitost zažít výbornou akci se svým kmenem, užít si spoustu srandy a ještě u toho naplňovat roverské heslo Sloužím. Tak co? Vyhecuješ svůj kmen, sestavíš akční tým, překonáš výzvu a půjdeš do toho?

Možností, jak se zapojit je několik. První z nich je tradiční benzínková sbírka spojená s umýváním skel řidičům na benzínkách. Ta se letos bude konat v jiném termínu, než na jaký jsme zvyklí, a to konkrétně 11. – 13. září 2015. Registrace nových skupin začíná však již 1. května 2015, tak se nezapomeň s týmem včas přihlásit!

Termín mi nesedí, ale chci pomoct jindy – můžu?

Je možné se zapojit ještě jinak, jindy? Ano, určitě! Je tu ještě jedna možnost, a to alternativní projekty. Ty jsou ideální zejména pro kreativní rovery s hlavou plnou akčních nápadů. Co takhle uspořádat ples, skautské divadlo, rockový koncert nově vzniklé skautské kapely nebo filmovou noc pro veřejnost?

Prvním typem alternativní sbírky je sbírka kasičková. U které se peníze vybírají do zapečetěných kasiček, ale většinou má takovou formu, jakou si roverský tým sám vymyslí.Fantazii se zde meze rozhodně nekladou. Minulý rok jsme byli například svědky jednoho skvělého punkového koncertu, který se uskutečnil v Jistebnici v jižních Čechách.

Kasičkové sbírky vám tak nechávají úplně volné ruce, takže si je můžete zorganizovat a vymyslet přesně tak, jak si je představujete či pouze připojit zapečetěnou kasičku k nějaké tradiční akci vašeho kmene nebo střediska.

Dalším typem alternativní sbírky je dárcovská akce. Tento typ sbírky musí být zaštítěn organizační jednotkou Junáka a její čistý výdělek je pak zaslán nadaci. Vždy jde o akci, na kterou se prodávají vstupenky. Výbornou příležitostí pak může být třeba skautské divadlo, plesy, koncerty, promítání filmů či závody, na které se vybírá jednotné startovné.

Zaregistruj se přes web a nenech si utéct novinky

Všechny informace, které potřebuješ o realizaci sbírky ve svém městě vědět, najdeš na webu www.skaut.cz/protileukemii, na té samé adrese se nachází i formulář, kterým do sbírky zaregistruješ svůj tým. Jo, a pokud nechceš, aby ti unikly všechny zásadní novinky, nebo občas potřebuješ připomenout odkdy, že ta registrace probíhá, nezapomeň lajknout Společně proti leukemii na Facebooku.

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 493x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu