....

Chyba na stránce: Sto let skautingu na Moravě: Oslavy v Uherském Brodě odstartovány! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/1708-stolete-oslavy-odstartovany?autologin=1"

Sto let skautingu na Moravě: Oslavy v Uherském Brodě odstartovány!

Sto let skautingu na Moravě: Oslavy v Uherském Brodě odstartovány!

V sobotu 7. 3. 2014 zahájili skauti střediska Prvních moravských junáků stoletým mejdanem na domě kultury letošní oslavy svého i moravského jubilea. Veřejné vystoupení všech složek střediska se těšilo velkému zájmu publika a podle ohlasů rodičů i přátel skautingu dostálo očekáváním se ctí. Slunečné odpoledne, které u vstupu zpříjemňovaly uvítací perníčky a rozdávání pamětních šátků s logem oslav, jsme zahájili uherskobrodskou skautskou písní „Jako bouře“ v podání všech členů střediska.

Krátký exkurz do historie v podání vedoucího střediska Ježka, který přítomné uvítal, vyústil v předání vyznamenání Krajské rady Junáka „Za rozvoj skautingu na Zlínsku“. Medaili díků převzal nestor brodského skautingu Jiří „Kid“ Stojan za svůj celoživotní přínos organizaci. Jeho přítomnost, která byla do poslední chvíle s ohledem na zdravotní stav velkou neznámou, jsme ocenili obrovským potleskem, který zároveň potvrzoval míru úcty a vděku přítomných generací skautů.

A pak už jsme si drželi klobouky, poněvadž se jelo hezky fofrem z kopce!

Scénky střídaly hudební a pohybová vystoupení všech složek střediska – dětí i dospělých, světlušek i dospělých skautů. Všechno se podařilo vtipně tematicky propojit mluveným slovem, které se stávalo v podání tří uvaděčů často programem samo o sobě a sklízelo salvy smíchu.

V programu jsme viděli, co se děje v lese na jehličí, jak to dopadlo se skautíky na výletě, jak se zrodil první skaut v lese Rubaniska, pohádku skautské babičky a další vstupy ze života skautského lidu. Na závěr jsme se nechali strhnout k aplausu a povzbuzování při pohledu na lepá těla členů klubu dospělých jménem „Mladíci“, předvádějící akvabely.

Nebylo co dodat. Snad jen střediskový pokřik všech dětí z podia na poděkování přítomným za účast i potlesk:

Za lepší zítřek dejme se v chod,

Junáci Slovácka Uherský Brod!

Uh.Brod, Uh. Brod, Brod, Brod, Brod!“

Už teď se těšíme na setkání 25. 4. 2015 v Uherském Brodě při odhalování pamětního kamene a návštěvě výstavy v muzeu, která bude akci doprovázet.

Jste u nás vítáni, přidejte se!!!

Elen Sladká a Josef Veselý

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 633x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu