....

Chyba na stránce: Skautský svět: Jaký je a jaký by měl být náčelník Junáka? - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/1868-skautsky-svet-jaky-je-a-jaky-by-mel-byt-nacelnik-junaka?autologin=1"

Skautský svět: Jaký je a jaký by měl být náčelník Junáka?

Skautský svět: Jaký je a jaký by měl být náčelník Junáka?

V červnovém čísle Skautského světa mimo jiné najdete profilový článek o současném náčelníkovi Junáka Marku Balášovi - Čičovi.

V tématickém článku jsme se rozhodli pro zbrusu nový formát, který jsme v posledních ročnících zatím moc nevyužívali - je jím profilový článek o současné, dosud žijící osobnosti. Setkali jsme se s náčelníkem Junáka, vyprávěli si s ním o jeho skautování od začátků do dneška, zeptali se několika lidí, kteří s ním spolupracovali,i stále spolupracují, jak Čiču hodnotí. Z toho všeho jsme se pokusili sestavit podrobnější profil, který by vám měl ukázat trochu víc o člověku, který stojí už druhé období v čele Náčelnictva Junáka. Jak se nám to povedlo, můžete sami zhodnotit po přečtení článku.

Celé červnové číslo Skautského světa v pdf si můžete stáhnout zde:


V červnovém čísle najdete i další články, které stojí za přečtení, jde například o tyto:

  • Za prvními skautkami - reportáž Romana Šantory - Boba o tom, jak vypadala jeho cesta, při  které se připravoval na společnou vycházku po místech spojených s táborem prvních skautek.
  • Když se řekne skaut - článek s podrobnými výsledky výzkumu společnosti Ipsos, který se zaměřil na to, jak jsou skauti vnímáni českou veřejností ze strany dětí i dospělých, doplněný o komentář Petra Vaňka - Permoníka o tom, jak bude Junák s výsledky výzkumu dále pracovat.
  • Pomáhám, tedy jsem - zamyšlení Kláry Kochové - Miramis nad tzv. syndromem pomocníka, který se pro někoho možná překvapivě, nemusí týkat jen lékařů, psychoterapeutů a sociálních pracovníků, ale i skautských vedoucích. "Neměli bychom se také bát mluvit i o takto náročných osobních věcech se svými blízkými nebo těmi, se kterými v oddíle nebo středisku spolupracujeme, a když je potřeba, měli bychom si dovolit vyhledat i odbornou pomoc. Skautování jako každá jiná práce s lidmi totiž nemusí být vždy jen radostná a rozvíjející," píše ve své zamyšlení Miramis.
  • Jenom klikat nestačí - Rozhovor s Hanou Chalupskou ze sdružení Nesehnutí o tom, jak ji rozvíjely různé formy občanského aktivismu od vzdělávání úředníků až po blokádu ulic kočárky.

 

Kromě toho najdete ve Skautském světě ještě spoustu dalších zajímavých článků. Přejeme vám příjemné čtení a těšíme se na všechny reakce a postřehy, které nám k časopisu poskytnete. Můžete je posílat na redakční email skautskysvet@skaut.cz.  

Skautský svět je časopis pro skauty a skautky nad 24 let, tedy především pro činovníky a oldskauty. Měl by přinášet inspiraci a náměty na činnost i růst. Umožnit dospělým skautům se sledovat dění ve skautingu, zapojovat se do něj a být mu nápomocni.  

Chcete si Skautský svět přiobjednat?  

Jedno číslo Skautského světa stojí 25 Kč. Přiobjednání není složité.  

• Pokud jste členy Junáka, stačí Skautský svět přiřadit k patřičnému jménu ve skautISu. Aby tato přiobjednávka byla platná, musí ji autorizovat odpovědný činovník vašeho střediska.  

• Pokud členy Junáka nejste, využijte k objednání webovou stránku send.cz

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 935x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu