....

Chyba na stránce: Navštivte s Roverským kmenem slaměný dům i outdoorovou firmu - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/1880-roversky-kmen-za-vas-navstivil-slameny-dum-i-outdoorovou-firmu?autologin=1"

Navštivte s Roverským kmenem slaměný dům i outdoorovou firmu

Navštivte s Roverským kmenem slaměný dům i outdoorovou firmu

Šest reportáží. Jeden rozhovor. Pět metodický textů. Šest dalších článků, úvah, názorů. A více než deset krátkých zpráv. To vše se vešlo od červnového vydání Kmene, které s tématem „Návrat k prababičkám a pradědům“ uzavírá 18. ročník časopisu pro rovery a rangers.

Ať už o prázdninách zamíříte kamkoli, s Roverským kmenem se můžete vydat do zemětřesením postiženého Nepálu, na stavbu slaměného domu, do české dílny na outdoorové oblečení, na palubu právě se potápějícího Titaniku nebo proplout Dunaj od Bratislavy až k moři. V redakci se příprava celého čísla nesla především v duchu návštěv a rozhovorů. Například Šuměnka vyzvídala od babičky Ludmily, jak žila, prala a myla se v době svého mládí. Se svými zjištěními se podělila v článku Bejvávalo, bejvávalo dobře?. To Guli zavzpomínala na nečekaný taneční zážitek z pražského nádraží a napsala o něm v textu o flashmobech. A Jemnej se podělil se svým sportovním deníkem. Při jeho čtení se nám v redakci vybavil skautský deník Jiřího Wolkera, který ke čtení doporučujeme stejně rádi jako samotné červnové číslo Kmene.

Jak z tohoto čísla Kmene během léta co nejvíce vytěžit?

  • Přihoďte si ho do batohu na tábor, na puťák, na dovolenou či třeba i na brigádu a ve volné chvíli si přečtěte jednu ze šesti skvělých reportáží.
  • Před odjezdem na tábor nastudujte metodické texty a další články a inspirujte se jimi v táborovém programu.
  • Vyberte si na léto některou z roverských výzev, o kterých jsme v tomto ročníku psali. V červnovém čísle najdete hned dvě: Férové outdoorové oblečení a Deník občasného sportovce.
  • Podívejte se na časopis kritickým pohledem a napište nám na email kmen@skaut.cz, co se vám na něm líbí, co byste na něm změnili a o čem byste si chtěli přečíst v dalších číslech.
  • Vezměte tužku a pero (nebo alespoň počítač) a napište sami takový článek, jaký byste si sami chtěli v Kmeni přečíst. Pošlete jej na adresu: Junák - český skaut, TDC, Roverský kmen, Senovážné náměstí 24, 116 47 Praha 1, nebo na email: kmen@skaut.cz. Těm, kteří pošlou svůj příspěvek poštou jako za starých časů se odměníme stejnou měnou J.

Celé číslo najdete ve svých poštovních schránkách a v archivu skautských časopisů.

Skvělé čtení na prázdniny vám přeje a přináší

redakce Kmene

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 886x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu