....

Chyba na stránce: Liberec bude hlavním městem skautingu! Setká se zde 1 500 skautek a skautů z celé republiky - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/1894-liberec-bude-hlavnim-mestem-skautingu-setka-se-zde-1-500-skautek-a-skautu-z-cele-republiky?autologin=1"

Liberec bude hlavním městem skautingu! Setká se zde 1 500 skautek a skautů z celé republiky

Liberec bude hlavním městem skautingu! Setká se zde 1 500 skautek a skautů z celé republiky

Ve středu 10. června vypukne ve sportovním areálu Vesec v Liberci největší české skautské setkání za posledních několik let. Až do neděle se zde bude konat akce Obrok 2015 – tábor, festival, vzdělávací kurz i dobrovolnická práce v jednom. Do krajského města přijede více než patnáct set skautů a skautek starších patnácti let z celé České republiky. Mezi hosty nebudou chybět známé osobnosti jako Karel Janeček, Dana Drábová, Matěj Hollan, Marek Vašut, Milan Knížák, Robert Záruba a mnozí další.

„Na účastníky Obroku čeká skutečně rozmanitý program. Hned ve středu večer vše odstartuje zahajovací ceremoniál. Od čtvrtečního dopoledne se skauti a skautky budou věnovat dobrovolnické službě v Liberci a okolí. Pomáhat budou například v zoologické zahradě, muzeu, Jedličkově ústavu, bývalém kině Varšava nebo na Ještědu,“ uvedla programová ředitelka Obroku Petra Rösslerová.

 Pro mnohé bude nejzajímavějším dnem sobota, která je věnovaná především přednáškám, workshopům, seminářům, diskuzím a rukodělným dílnám pod vedením zajímavých osobností. Přednášet přijede například bývalý ředitel Národní galerie Milan Knížák, politik Martin Hollan, podnikatel Karel Janeček, umělec Roman Týc, herec Marek Vašut, horolezec Marek Holeček či vědkyně Dana Drábová.

Pro skauty a skautky starší patnácti let toho ale mají organizátoři připraveného mnohem víc. Vyzkouší si netradiční sporty jako kin-ball či möllky a zapotí se do velké hry, kde využijí spolupráci i strategické plánování.

Obrok se uskuteční již poosmé, ale na sever Čech míří poprvé. Slogan „Čekám na signál“ je inspirované nejznámějším symbolem kraje vysílačem Ještěd a maskot zase současnou kulturní scénou Liberce – všudypřítomnými kočkami street artového výtvarníka Wojty. „Mozaikové kočky jsou originální a Liberci dodávají nápad, zábavu a hravost. To se nám zalíbilo, protože i o tom je skauting. Rozhodli jsme se proto spojit tento liberecký symbol se skautským Obrokem. Díky tomu se maskot Lemouch, jak kočce říkáme, rozšířil už po celé republice. Znají ho stovky skautů a vědí, že je z Liberce,“ řekl manažer Obroku Zbyněk Prokop.

Od roku 2000 se uskutečnilo již sedm ročníků skautského setkávání Obrok, a to pokaždé v jiné části České republiky, poslední ročník se uskutečnil v roce 2013 u Vodního hradu Švihov.

Více informací o akci na www.obrok15.cz a na www.facebook.com/skautskyobrok

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 953x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu