....

Chyba na stránce: Skauti postavili obří pódium ve tvaru kočky! „Je boží, když jsi skaut!,“ vzkazuje Voxel - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/1904-skauti-postavili-obri-podium-ve-tvaru-kocky-je-bozi-kdyz-jsi-skaut-vzkazuje-voxel?autologin=1"

Skauti postavili obří pódium ve tvaru kočky! „Je boží, když jsi skaut!,“ vzkazuje Voxel

Skauti postavili obří pódium ve tvaru kočky! „Je boží, když jsi skaut!,“ vzkazuje Voxel

Populární zpěvák a kytarista Václav Lebeda alias Voxel ve středu vystoupil na celostátním skautském setkání Obrok, které právě probíhá v Liberci. Kromě klasických hitů zazněla i úplná novinka – Ta naše. Voxel ji složil přímo pro skauty, jde totiž o hymnu Obroku 2015. Mezi účastníky setkání měla velký úspěch, už ve čtvrtek dopoledne si ji zpívali.

 

„My jsme tu hymnu s kamarádem Pokáčem chtěli udělat jako lehkou nadsázku, protože skauti si ze sebe umí dělat srandu. Malinko jsme to až přepálili, ale věřím, že to pochopili. Nechtěli jsme nic vážného, ale něco chytlavého, co si zazpívají, i až odjedu,“ řekl ke svému novému songu Voxel. Tu naši napsal Voxel pro skauty zadarmo. S vedením Obroku se jen dopředu domluvil, jaká slova by v ní neměla chybět a co přesně Obrok vystihuje. „Ta naše se mi moc líbila, obzvlášť obrat s PET lahvema,“ smál se účastník Petr Sládek.

Voxel se poprvé skautům představil už před dvěma lety na Obroku 2013 ve Švihově. „Skauti byla první komunita, která mě tak jako přijala. Po Obroku 2013 jsem se rozhodl, že akusticky a tak, jak to tam fungovalo, to chci mít pořád. A od té doby jsem z té cesty nesešel,“ dodal Lebeda. Zpěvák si skauty evidentně získal. Ještě několik měsíců po vystoupení na švihovském Obroku byly odezvy na Voxelových koncertech cítit. „Byli jsme na koncertě v Brně a volali jsme na něj hesla, co padla na Obroku. Odpovídal nám, bylo to super,“ řekla jedna z účastnic obou Obroků Anna Brzobohatá. „Já se bojím, že už budu chtít jezdit jen na Obroky, je to obrovský přísun energie, který se na koncertech jen tak nevidí. Na Obroku je skvělá atmosféra, ti lidé tu jsou otevření, upřímní. Kdyby před nimi člověk něco předstíral, dají mu to sežrat. Tím člověku nastaví zrcadlo a mě baví se do něj dívat,“ doplnil zpěvák Voxel

Voxel odstartoval sérii koncertů na speciálním kočkódiu, které stojí na tábořišti Obroku. Jde o pódiu ve tvaru známé liberecké kočky od výtvarníka Wojty. Kočičí pódium je skutečně nepřehlédnutelné, má rozměry osmnáct na dvanáct metrů. „Kočkódium se stavělo asi deset hodin. Dovybavení, natažení plachet a instalace světel a ozvučení trvala asi dalších deset hodin. Celkově tedy téměř dva dny. Celé pódium je postaveno z lešeňového systému Layher,“ řekl manažer zázemí Obroku Tomáš Macko s tím, že celé pódium postavila zdarma společnost K2 lešení, s. r. o.

Od roku 2000 se uskutečnilo již sedm ročníků skautského setkávání Obrok, a to pokaždé v jiné části České republiky. Poslední ročník se uskutečnil v roce 2013 u Vodního hradu Švihov. Nynější osmý ročník je v libereckém Vesci.

Sledujte Obrok na Facebooku či Instagramu. A samozřejmě také na webu - www.obrok15.cz

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1400x

Práce s článkem

4
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu