....

Chyba na stránce: Odborky na tábory jsou již tu aneb my sliby plníme - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/1918-zaradte-odborky-do-svych-programu?autologin=1"

Odborky na tábory jsou již tu aneb my sliby plníme

Odborky na tábory jsou již tu aneb my sliby plníme

Jak jste již měli možnost zaregistrovat, odborky jsou již v plném proudu. Jak jsme slíbili, tak jsme udělali. Na tábor je již připraveno 18 odborek z celkového počtu 68. Jsou připraveny tyto odborky:

Historik, Skautský historik, Poutník za pravdou, Přírodovědec živé přírody, Přírodovědec neživé přírody, Ekolog, Fotograf, Hvězdář, Kutil, Zdravotník, Zachránce, Plavec, Táborník, Zálesák, Geograf, Pěstitel, Tanečník a Jachtař.

Již dříve jsme se zmiňovali, že byli zrušeny odborky a odbornosti a zůstali pouze odborky, které jsou rozděleny do věkových kategorií, které jsou: mladší skaut/ka, starší skaut/ka a mladší rover/rangers. Splněné odborky se budou lišit tvarově. Mladší skauti/skautky budou mít tvar čtverce se zaoblenými rohy, starší skauti/skautky budou mít klasický kruh a mladší roveři/rangers mít šestiúhelník.

Každá odborka má svůj pracovní list, který si bude každý člen vést sám. Za pomoci patrona si bude každý člen vybírat z pracovního listu dané úkoly, které si po splnění podepíše společně s již uvedeným patronem. Tyto úkoly jsou rozděleny na část Dokaž to! a Zkus to!. Dokaž to! jsou body, které jsou hlavní částí a Zkus to! jsou doplňkové. V této části jsme se snažili dát prostor pro každého člena, a proto tu je uvedeno více bodů, aby si každý mohl vybrat opravdu dle svého.

Na hlavní straně pracovního listu je uvedeno, kolik bodů z každé části musí člen splnit pro danou věkovou kategorii.

Patronem může být každý, kdo danou odborku již splnil, vedoucí či odborník na dané téma. Např. zdravotník může být patronem pro členy plnící zdravotníka.

Materiály ke všem odborkám, jako jsou pracovní listy či pokyny k plnění najdete na webu odborky.skauting.cz, kde bude vše k dispozici. Budete si moci zde stáhnout i potřebné pracovní listy a jiné dokumenty. Samozřejmě zde budou uvedeny nejnovější informace o vývoji ostatních odborek, fórum, kde si budete moci vyměnit s jinými zkušenosti při plnění apod. Prostě zde bude vše, co budete potřebovat.

Do těchto odborek bylo možno nahlédnout teď na Obroku 2015, kde jsme informovali o stavu. Díky možnostem si popovídat s vedoucími a rovery, kteří jim pomáhají u oddílů či nadšencům do odborek a jejich zvídavým dotazům jsme si přivezli nové poznatky a dotazy, kterým se jistě budeme věnovat. Zejména vás zajímal krojový řád a nošení odborek po dovršení 18 let. Vzhledem k tomu, že byla přidána kategorie mladší rover/rangers, tak bude možnost tyto odborky dále nosit. Ale to vše bude ještě upřesněno.

Dále bych se ráda zmínila o nášivkách. Bohužel do tábora nebudou, ale pokud vydržíte, budeme se snažit, aby po prázdninách byli co nejdříve k mání, abyste mohli odměnit úspěšné členy novými nášivkami.

Závěrem bych ráda poděkovala všem, kteří nám svými dotazy pomáhají při tvorbě a podporují naši snahu o dokončení tohoto projektu. Opravdu vám patří můj velký dík a věřím, že výsledkem nezklameme!

Pokud budete mít jakékoliv dotazy, připomínky nebo se budete jen chtít podělit o své zkušenosti při plnění odborek, neváhejte napsat na odborky@skaut.cz. Budeme rádi za každou zprávu a reakci.

Za odborkový tým
Žába

 

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 997x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu