....

Chyba na stránce: Století skautek v Blansku - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/2027-stoleti-skautek-v-blansku?autologin=1"

Století skautek v Blansku

Století skautek v Blansku

Vůdcovský lesní kurz Lyra ve spolupráci se Skautským institutem pořádá oslavy Století skautek.

10. - 11. října 2015 v Blansku 

Oslavy tohoto výročí proběhnou v krásném prostředí fary v Blansku, městě které je branou do Moravského Krasu. Věříme, že půjde o velké setkání skautek a skautů napříč generacemi a že bude prostor setkávat se, povídat si a sdílet nejen skautská témata. Kdo zná Lyru již tuší, že se ani tato akce neobejde bez kavárny U Krásné Lyry. Tu jste mohly navštívit třeba na semináři brněnské diecéze. V nabídce bude dobrá káva, bylinkové čaje, domácí šťávy i něco chutného na zub.

 

Tento den zahájíme slavnostním nástupem, na kterém mimo jiné zazní hymna skautek. Následovat budou diskuze, dílny i přednáška o historii dívčího skautingu. Protože chceme, aby si na oslavách každý něco našel, připravily jsme pro vás zájmově vzdělávací dílny ze kterých si jistě vyberete. Bude to dílna o vaření, o benjamíncích, výrazový tanec, tvoření šperků z plsti a látky, povídání o cestě na Jamboree se škodovkáři nebo třeba hudební dílna.

 

Kdo rád diskutuje a zajímají ho témata, která jsou zatím možná neotevřená, si určitě přijde na své. Na výběr bude několik diskuzí, které budou probíhat ve dvou blocích. Zajímají vás témata? Podívejte se na naše webové stránky, půjde například o diskuzi -udržitelnost žen ve skautingu- s Evou Měřínskou - Evičkou nebo -gendrová vyrovnanost ve skautingu- s Lídou Hobzovou. Dalším vedoucím diskuze bude Marek Baláš - Číča, na těchto oslavách se tedy můžete setkat s oběma náčelníky.

 

A večer bude překvapení, oheň i zpívání s kytarou. Prostě všechno, co má správná skautská akce mít.

 

Už se taky těšíte? Tak se neváhejte zaregistrovat na www.lyra.skauting.cz do 1. října! Zde také najdete aktuální program, anotace k diskuzím a dílnám.                                   

 

Těší se na vás tým Lyry 

připojte se k nám na facebooku: https://www.facebook.com/events/514679748694683/

 

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 414x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu