....

Chyba na stránce: BIO skaut: Nejstarší filmové snímky se skauty 3. října v Ponrepu - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/2067-bio-skaut-nejstarsi-filmove-snimky-se-skauty-3-rijna-v-ponrepu?autologin=1"

BIO skaut: Nejstarší filmové snímky se skauty 3. října v Ponrepu

BIO skaut: Nejstarší filmové snímky se skauty 3. října v Ponrepu

Za více než stoletou historii se čeští skauti a skautky několikrát objevili i na filmových plátnech. A Romanu Šantorovi - Bobovi se nyní podařila jedinečná věc: s majiteli historických snímků vyjednal jejich promítání na mimořádné akci v pražském kině Ponrepo.

Akce se pod patronací Skautského institutu uskuteční 3. října v 13:30. Vstupenky v hodnotě 50 Kč můžete sehnat přímo v kině, nebo ve Skautském institutu na Staromáku (bližší informace o otevírací době a dalších akcích na Staromáku najdete zde).

A o jaké filmy tedy půjde?

Tím vůbec nejstarším je nesestříhaný snímek Jarní dny skautů - junáků na Klamovce, který letos slaví sto let od natočení. Jedná se o vůbec první filmový záznam českých skautů.

Chronologicky dalším je snímek V kaňonech Černé hory z roku 1936, který natočili sami skauti z oldskautského klubu Varjag při svém dobrodružství na jugoslávských řekách.

Třetí v pořadí je "film o filmu" Jak se točilo na dobré stopě. Na rozdíl od samotného Na dobré stopě se nejedná o film celovečerní, natočen však byl ve stejném roce a ve stejném táboře.

A prozatím posledním filmem v nabídce je snímek Ve skautském táboře, který byl natočen v roce 1948 v táboře vodní Dvojky, vedené Jiřím Navrátilem, ale nikdy nedošlo k jeho promítání.

 

Pro více informací o promítaných filmech sledujte facebook Skautského institutu, informace na webových stránkách SI, nebo se přidejte k facebookové události.

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 932x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu