....

Chyba na stránce: Cestuj po Evropě za co nejméně peněz, utkej se v závodu LowCost Race s ostatními týmy - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/2457-zavod-po-evrope-za-co-nejmin-penez?autologin=1"

Cestuj po Evropě za co nejméně peněz, utkej se v závodu LowCost Race s ostatními týmy

Cestuj po Evropě za co nejméně peněz, utkej se v závodu LowCost Race s ostatními týmy

Znáte LowCost Race?

Cestovatelský závod pro dvojice s cílem projet co nejvíc míst po Evropě a utratit co nejmíň peněz spustil registraci do 3. ročníku!

Závod vznikl v roce 2014 jako výzva pro PARS (Pradubickému roveringu 3x hurá!), ale brzy nalákal i veřejnost. Svým zaměřením to zůstává ta původní střelená výzva pro rovery a skauti vždycky tvořili hlavní skupinu účastníků.

Jak to probíhá?

Do 30.6. probíhá na LowCost Race registrace dvoučlenných týmů nad 18 let, kteří se účastnickým videem prezentují a sbírají hlasy o nejoblíbenější tým. Vybraným 10 nejlepším pomůžeme přímo ze závodu sdílet novinky sledujícím na stránkách i sociálních sítích. Úkolem všech týmů (i mimo těch 10 vybraných) je dokumentovat celou svoji trasu - dopravu, jídlo a ubytování, podle čehož se hodnotí vítěz závodu. Závod pak probíhá 6. - 16. 8. 2016 , start a cíl je v Praze. Až na poslední chvíli - 3 dny před závodem - se dozvíte checkpointy, což jsou ona místa, která se účastníci snaží projet. Po celé Evropě jich je 25 a každý přináší nějaký úkol (například selfie s místním farmářem). Podle obtížnosti jeho utržení a vzdálenosti od Prahy dává různý počet bodů.

Maximální povolená částka utracená během závodu je 2500 Kč na osobu, takže je to výzva pro opravdu zkušené, a nebo aspoň dostatečně šílené lidi. Zkušenosti ovšem nejsou to hlavní. Nejúspěšnější týmy vždycky vyhrály díky dobré náladě, kterou šířili okolo. S úsměvem na tváři se vždycky cestuje nejlíp - zvlášť, když většinu cesty stopujete. Za každou utracenou korunu ztrácíte jeden bod, takže je cílem to zvládnout opravdu LowCostově. Během cesty si ale můžete přivydělat například buskingem, vydělané peníze se do oněch 2500 nezapočítávají a můžete si tak významně pomoct.

O co se závodí?

Mimo to, že závodníci mají jasný úkol - šířit dobrou náladu a těch 10 dní si maximálně užít s trochou soutěživosti, dostává vítěz celou částku, kterou během závodu utratí, zpět = celý ten zážitek mají zadarmo! A to je odměna, o kterou stojí za to se poprat :) Vítězové, respektive vítězkyně loňského ročníku natočily o závodu super video na cestovatelský blog Restless Child.

A třešnička na závěr - vítězové obou předchozích ročníků byli pokaždé skauti...pochopitelně. Pojďte to letos obhájit!

SeSLe za LowCost Race zdraví

Miky - zakladatel závodu

P.S.: pokud je vám míň než 18, nebo se na závod nedostanete kvůli nedostatku dovolené, můžete to aspoň sledovat na Facebooku. ...a pokud zatím nemáte parťáka, přidejte se do naší seznamky.

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 674x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu