....

Chyba na stránce: Kdo jsou skauti? V dubnovém Kmeni odpovídá BP, ABS i jihomoravské ženy - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/2461-kdo-jsou-skauti-v-dubnovem-kmeni-odpovida-bp-abs-i-jihomoravske-zeny?autologin=1"

Kdo jsou skauti? V dubnovém Kmeni odpovídá BP, ABS i jihomoravské ženy

Kdo jsou skauti? V dubnovém Kmeni odpovídá BP, ABS i jihomoravské ženy

Nové číslo časopisu Roverský kmen je trochu speciální… Tematická sekce se totiž věnuje speciálně skautům. To jsme v posledních třech ročních zatím neudělali.

A protože je to výjimečná událost, rozhodli jsme se jít pěkně ke kořenům, tedy spíše k základům, totiž k Základům junáctví. I v nich hledáme odpověď na otázku, kdo jsou skauti a jaké kultury je od počátků formují. Věděli jste, kdo se už před skauty řídil heslem „buď připraven“ nebo proč jsme kromě skautů i junáci? 

Jak se na skauty a jejich kulturní specifika dívají současní Češi, jsme zjišťovali mimojiné i na setkání Želetických žen – spolku z malé jihomoravské vesničky. Odpovědi byly různorodé – od nejistoty, kdo jsou skauti vůbec zač, přes schvalování skautské dobročiné činnosti k hlasům kritickým k disciplíně. Na skautském poznávacím znaku – krojích se shodly ale téměř všechny, na jejich barvě nikoli…

Téma kultur se proplétá i dalšími texty dubnového Kmene:

Celé číslo najdete ve svých poštovních schránkách a v archivu skautských časopisů.

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 870x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu