....

Chyba na stránce: Propagujte skautské akce prostřednictvím televize! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/2527-skautska-propagace-televize?autologin=1"

Propagujte skautské akce prostřednictvím televize!

Propagujte skautské akce prostřednictvím televize!

Dejte veřejnosti vědět o svých aktivitách. Česká televize nabízí několik cest, kterými můžete dát vědět o zajímavé akci či projektu, který jste uspořádali/pořádáte. Při využívání nástrojů ČT rozlišujte, zda chcete informovat o průběhu zajímavé, ale interní skautské akce, nebo pozvat na chystanou událost pozvat veřejnost.

Tamtam

http://decko.ceskatelevize.cz/tamtam 

Pořádáte akci, na kterou byste chtěli přizvat také dětskou veřejnost? Napište se 14denním předstihem redakci Tamtamu, který se vysílá každý pátek odpoledne, opakuje v sobotu ráno na ČT Déčko a je dostupný také na webu ČT. Tamtam je souhrnem aktuálních pozvánek pro děti a rodiče na víkendové akce v jednotlivých regionech. Pošlete krátkou pozvánku, přidejte atraktivní fotografie nebo videa z předchozích ročníků, místa konání či obrázky ilustrující plánovanou činnost a pozvěte tak děti i rodiče k návštěvě či výletu.

Zprávičky

http://decko.ceskatelevize.cz/zpravicky

Organizujete-li cokoliv zajímavého, myslete předem také na to, že o Vaší aktivitě i zpětně rády uslyší děti (často i jejich rodiče) ve Zprávičkách, které se vysílají každý všední den v 18.55 na ČT Déčko. Pořádáte-li nějakou zajímavou aktivitu, myslete při přípravách na to, že o ní můžete natočit krátkou a jednoduchou reportáž a odeslat ji redakci Zpráviček.

Jak na to se dozvíte z podrobného návodu České televize Déčko: http://decko.ceskatelevize.cz/cms/porad-zpravicky-data/docs/jak-natocit-reportaz.pdf 

iReportér

http://www.ceskatelevize.cz/ireporter/ 

Jste svědky zajímavého dění? Máte co „říci" k tématu, které v rámci iReportéra Česká televize pravidelně vyhlašuje (téma týdne, téma pro brněnský a ostravský region)?
Využijte nový zpravodajský způsob, jak se podílet na vysílání České televize. ČT vyzývá na svých stránkách: „NATÁČEJ VIDEA A STAŇ SE REPORTÉREM ČESKÉ TELEVIZE! Staň se hvězdou České televize. Nejlepší videa odvysíláme na kanálech ČT1, ČT24, ČT Sport, ČT:D!"

Návod, jak a čím přispívat do iReportéra najdete zde: 

Příklady z praxe

Samotnou reportáž můžete pojmout různými způsoby, pro ilustraci přinášíme pár příkladů:

Tým Hry o Cintru natočil krátkou reportáž do pořadu Zprávičky
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10265744641-zpravicky/215411000161001

A například ze Svojsíkova závodu poskytli do Zpráviček stručný výsledkový servis
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10265744641-zpravicky/215411000160928

Na závěr přinášíme pár obecných doporučení:

U všech výše uvedených natáčení a mediálních výstupů myslete (i předem) na to, že chcete ukázat skauting, tedy lidé v záběru by měli být pro diváka jasně a ihned identifikovatelní jako skauti – nejlépe podle skautského šátku nebo kroje. Toto doporučení se nevztahuje pouze na mluvčí u mikrofonu.

Sympatie diváků si nejlépe získáte úsměvem.

Zdaleka ne vždy musí na kameru mluvit vedoucí. Často to dobře zvládne leckdo šikovný skautského nebo roverského věku.

Když o nás mluvíme, tak mluvíme především o skautu/skautkách/skautech/skautingu. Junák – český skaut používáme pouze jako jméno organizace. Vyhýbáme se označení junáci (a snažíme se tak minimalizovat výskyt novinářských titulků jako „Na akci byli skauti i junáci").

Hledáte, o čem s médii promluvit? Tohle jsou některá ze slov, která chceme, aby si s námi společnost spojovala. Nebojte se je využít, naskytne-li se Vám v rozhovoru vhodná příležitost: dobrodružství, kamarádi/přátelství/parta, příroda, spolupráce, formování charakteru, samostatnost, všestranný osobní rozvoj, dovednosti, schopnost vést, dobrovolnictví, lepší svět, tábory, buď připraven/a, zábava.

Ať se Vám daří!

Jitka Taussiková
tisková mluvčí Junáka – českého skauta

Máte dotazy nebo chytré tipy? Pište do komentářů nebo na komunikace@skaut.cz.

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 904x

Práce s článkem

4
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu