....

Chyba na stránce: Ohlédnutí za Intercampem 2016 - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/2541-ohlednuti-za-intercampem-2016?autologin=1"

Ohlédnutí za Intercampem 2016

Ohlédnutí za Intercampem 2016

Více než 3000 skautů a skautek ze 13 zemí se od pátku 13. května do pondělí 16. května přijelo na tradiční mezinárodní skautské setkání Intercamp 2016.

V kulisách cihlových hradeb bastionové pevnosti Josefov se od 13. od 16. května uskutečnila největší akce pořádaná Junákem za poslední roky - tradiční svatodušní skautské setkání Intercamp 2016. Pořadatelství se zhostil Junák - český skaut po 12 letech a využil osvědčené místo z Obroku 2009.

Na Intercamp přijelo více než 3000 skautů  a skautek ze 13 zemí. Nejpočetnější byla samozřejmě domácí výprava, ale silné zastoupení měla i Polská výprava. Dále přijeli skauti s Německa, Nizozemí, Belgie, Francie, Itálie, Velké Británie, USA, Švýcarska, Slovenska, Ukrajiny a Rumunska.

Na účastníky čekal tradiční program Intercampů, ale s mnoha novými nápady a symoblickým rámcem dvanácti superhrdinů. Prostřednictvím aktivit během celého setkání konaných v mezinárodních týmech se sami účastníci mohli stát superhrdiny. Byla připravena řada sportovních aktivit, uměleckých dílem, ale i možnosti ozkoušet si hendikepy jízdou na vozíčku, nebo poznat okolí Josefova a město Jaroměř celodenním výletem - hikem. Úspěšní účastníci se stali také superhrdiny - skauty, kteří dokáží změnit svět k lepšímu.

Poděkování si zaslouží celý tým, ale jmenovitě uvádíme jen subcampchiefy, kteří měli na starosti jednotlivé kempy, kde byli účastníci ubytováni, a zajišťovali pro ně podporu a komunikaci ohledně programu a dalších nezbytných potřeb k táboření. Zároveň jsou to lidé, kteří propojují svět organizátorů a účastníků. Poděkování si za skvělou práci zasloužá Lucie Kolischová (Kulíšek), Zdeňka Malíková (Tuleň), Michael vom Dorp, Daniela Cvachová, Miriam Bukkems, Holger Molitor, Petr Lochman (Jojo), Willeke Roeterdink, Michael Teubner, Jana Vytásková (Ferda), Didi Greefhorst-smael, Ralf Janssen, Jakub Weber (Lišák), Bruno Gendrin, Ivo Nissen, Petr Čížek (Pešl), Johannes Fürwentsches, Dorota Limontas, Anna Trnková (Delfín), Tony Dunn, Julian Oymanns, Klára Kolischová (Sedmina), Szymon Dymiński, Frank Kockelkoren, Veronika Gryčová (Veve), Justyna Kowalska a Marc Bullens. Dále pak poděkování patří více než 400 členům týmu a mezinárodního servistýmu, kteří bděli nad zajištěním Intercampu. Někteří z nich strávili na tábořišti téměř dva týdny při zajišťování potřebé infrastruktury, kilometru natažených kabelů, vodovodu a dalších nezbytných věcí. Díky všem organizárotům se podařilo Intercamp připravit bez větších problémů a účastníci odjížděli nadšeni a s příjemným pocitem, že jsou skauti.

Více fotografií z Intercampu 2016 přináší www.facebook.com/intercamp2016 a podrobnější zpracvodajství z jednottlivých dní www.intercamp2016.cz.

Za tým Intercampu
Jakub Hájek - Rys

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 876x

Práce s článkem

4
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu