....

Chyba na stránce: Podívejte se, jak bylo na Intercampu mezi superhrdiny! FOTO + VIDEO - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/2589-intercamp-2016-fotky-video?autologin=1"

Podívejte se, jak bylo na Intercampu mezi superhrdiny! FOTO + VIDEO

Podívejte se, jak bylo na Intercampu mezi superhrdiny! FOTO + VIDEO

Foto: Rudi Eiermann

Nebyl/a jsi na Intercampu? Toužíš po připomenutí atmosféry mezi třemi tisíci skautek a skautů? Víš, co je Intercamp? Máme pro všechny video a spoustu fotek!

Co je a jaký byl letošní Intercamp

Od pátku 13. května do pondělí 16. května se v okolí pevnosti Josefov sešlo na tři tisíce skautek a skautů z celkem 13 zemí světa - konal se zde totiž letošní Intercamp, pravidelné každoroční mezinárodní setkání. Mottem se pro tento rok stalo "Be a hero!", tedy "Buď hrdina!". Proč motto vyzývalo k hrdinství a jak celá akce proběhla popsal sám tým Intercampu následovně:

Účastníci přijížděli v průběhu pátku 13. května 2016 a ubytovávali se v tzv. subcampech na břehu Metuje. Na louce vyrůstalo stanové městečko a mezi běžnými značkami stanů se objevila také typická indiánská tee-pee či černé německé stany zvané Yurte.

V sobotu 14. května 2016 ráno proběhl zahajovací ceremoniál a kromě skautských účastníků jej shlédli i partneři akce a zástupci města Jaroměř.

Program byl koncipován jako Hero Academy pod patronátem 12 superhrdinů. Každý účastník si během dvou hlavních programových bloků upevňoval a testoval své vlastní hranice super-hrdinských schopností. Aktivit se skautky a skauti účastnili v mezinárodních týmech, aby byl maximálně podpořen rozvoj komunikačních schopností a týmové spolupráce. Mezi ty oblíbené patřila například aktivita „Crazy Ride“, na níž účastníci zkoušeli průjezd obtížnou trasou na invalidním vozíku, nebo úkol s názvem „Deactivated Bomb“ - vyhledávaní indícií, následné sestavení kódu a v limitovaném čase otevření schránky s výbušninou. Účastníci byli rozděleni do mezinárodních skupinek, ve kterých zůstávali i po dobu hlavních částí programu - výletu a aktivit na tábořišti.  Mimo tento program byla účastníkům nabídnuta řada dalších aktivit, kterých bylo možné se zúčastnit samostatně či s novými kamarády. Každý večer byl připraven koncert, v době volna mohli skauti a skautky navštěvovat drobné dílny, muzea, čajovnu, lukostřelce  či kovárnu.

Intercamp 2016 ukončila v pondělí 16. května 2016 Closing Ceremony, rozloučením s patrony Hero Academy, kteří skautům zanechali odkaz: Každý může být superhrdinou. Na závěr vedoucí Intercampu 2016 Lukáš Šlehofer předal vlajku následujícím pořadatelům 50. Intercampu v německém Warendorfu.

Hladký průběh Intercampu 2016 zajišťovalo více než 450 členů mezinárodního servisního týmu a celá řada významných partnerů akce a dodavatelů, bez nichž bychom jej nedokázali realizovat. Za to jim patří velký dík a úsměvy všech účastníků odvážejících si domů mnoho nezapomenutelných a jedinečných zážitků a především nových přátel napříč národnostmi.

Text: 
Alena Hauptmanová - Slon - vedoucí propagace Intercampu 2016
Jitka Taussiková - tisková mluvčí Junáka - českého skauta

Video a fotky z Intercampu

Materiálu se sešlo opravdu mnoho. Pojďme se na všechno podívat!

Skautský Video Audio Tým připravil na Intercampu video, které zachycuje důležité dění:  

Tým fotografů ve složení Rudi Eiermann, François Voisard, Tomáš Tkáčik - Rozum a Martin Křivánek - Set přivezl skvělé fotky:

 

Intercamp 2016 - Josefov 

Tomáš Tkáčik - Rozum se také ptal účastníků, co pro ně znamená skauting.

A další mediální pozornosti se Intercamp nevyhnul i díky (foto)reportáži Deníku.

Fotili nebo filmovali jste na Intercampu také a chcete se podělit s ostatními? Vložte odkaz do komentářů!

Lukáš Neuheisl
redaktor externí komunikace

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 890x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu