....

Chyba na stránce: Co je veřejná sbírka a jak na ni? - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/2671-verejna-sbirka-a-co-to-obnasi?autologin=1"

Co je veřejná sbírka a jak na ni?

Co je veřejná sbírka a jak na ni?

Co je to veřejná sbírka?

Kdy musíme sbírku ohlásit?

Kde, jak a komu se musí ohlásit?

Kde najdu vzorové dokumenty?

Spousta podobných otázek nás napadne v případě, pokud chceme například koupit novou loď, vybavit klubovnu nebo koupit pozemek na táboření a jsme nuceni vybrat a shromáždit větší obnos peněz, a to nejen od členů organizace a známých. Veřejná sbírka je efektivní a oficiální systém získávání financí, ale abychom nepřekročili hranici zákona, je třeba splnit několik důležitých podmínek a kroků a my jsme se snažili připravit Vám k tomu návod, postup a informace.

S rozhodováním, zda jde nebo nejde o sbírku, co dělat a odpovědi na další otázky najdete v následujících dokumentech:

1) KROK ZA KROKEM je návod jak postupovat při přípravě a realizaci veřejné sbírky.

2) V textu s názvem “Veřejná sbírky pro spolek” je podrobný popis zákonné povinnosti a procedur týkající se povolení veřejné sbírky pro spolek.

3) Ve složce “Vzorové dokumenty” naleznete inspiraci k požadovaným dokumentům, je však třeba upozornit na to, že každý krajský úřad, kde se žádost o sbírku předkládá, může mít své vlastní formáty dokumentů a je třeba vždy najít ty správné formuláře.

4) Ve čtvrtém dokumentu najdete seznam odborů a kontaktních osob na jednotlivých krajských úřadech, kam budete žádost o sbírku podávat a kde se dozvíte, zda mají a kde mají vzorové dokumenty.

5) Poslední odkaz je na plné znění Zákona o sbírkách č. 117/2001Sb.

Nejde o nic složitého, ale je třeba nějaký čas přípravě sbírky a podání žádosti věnovat. Celý proces schválení může trvat až 30 dní, proto je potřeba si vše dobře a včas naplánovat.

Pokud máte pochybnost i potom, zda se na vás povinnost vyhlásit veřejnou sbírku vztahuje, napište nám na kancelar@skaut.cz nebo marie.svobodova@skaut.cz

Hodně štěstí
Marie Svobodová - Majka
grantová specialistka

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 511x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu