....

Chyba na stránce: 9. ročník Křížem krážem republikou ovládli skauti z Brna - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/2763-9-rocnik-krizem-krazem-republikou-ovladli-skauti-z-brna?autologin=1"

9. ročník Křížem krážem republikou ovládli skauti z Brna

9. ročník Křížem krážem republikou ovládli skauti z Brna

Sobota 24. září 2016 se nesla ve znamení největší cestovatelské železniční akce - křížem krážem naší republikou se proháněla více než stovka týmů s cílem urazit co nejvíce kilometrů, poznat nové kamarády a získat netradiční zážitky... v souhrnném bodovém hodnocení suverénně zvítězil skautský tým Skaláci z Brna, naplno si však akci užili úplně všichni.

K účasti na 9. ročníku akce se přihlásilo rekordních 117 týmů, z toho 72 týmů skautských a 45 týmů z řad veřejnosti. Závod odstartoval s úderem půlnoci a trval přesně 24 hodin, každý tým mohl startovat z libovolné železniční stanice. Pro vítězství v závodu bylo potřeba nasbírat nejvíce bodů za ujetou vzdálenost, dobyté bonusové stanice, splněné soutěžní úkoly a navštívené turistické atraktivity.

Většina týmů vyrazila prvními ranními (půlnočními) expresy z Prahy, Břeclavi či Ostravy. Na spánek nebylo ani pomyšlení (ani místo), a tak tento čas týmy využily k vzájemnému poznávání se a k plnění prvních soutěžních úkolů. Se svítáním se týmy přirozeně rozptýlily do navazujících spojů a každý se vydal po vlasní ose - po trase, kterou si dopředu pečlivě naplánoval. Největší koncentrace týmů bylo možné spatřit v okolí Chebu, kde se konaly velké oslavy Dne železnice.

Týmy po celý den plnily rozmanité soutěžní úkoly - například bylo úkolem vměstnat 20 lidí do 1 kupé, poslat vybranému týmu dopis, zahrát si na youtubery (natočit klip) či vyfotit selfie s Karlem IV. Jedním z úkolů bylo cestovat část cesty v netradičním kostýmu - ve vlacích tak bylo možné potkat různorodá zvířata a bytosti i zástupce nejrůznějších povolání. Cestu zpestřilo také 14 bonusových stanic, z nichž se dokonce jedna nacházela v zahraničí.

Závod je nejen zkouškou vytrvalosti, ale především plánovacích a organizačních schopností. Po celých 24 hodin je třeba být připraven, neboť kdykoliv může dojít ke zpoždění vlaku či nastat jiná komplikace, která znamená úplnou změnu trasy. Nejlepší schopnosti plánování prokázal skautský tým Skaláci ze střediska Brno-Žabovřesky, který získal 1982 bodů. Na druhém místě se umístil tým Sudetenbergverband s 1908 body a na místě třetím tým Kapři na kolejích s 1864 body. Všechny týmy dohromady najezdily přes 108 tisíc kilometrů.

Jubilejní 10. ročník akce se uskuteční v sobotu 30. září 2017.

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 734x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu