....

Chyba na stránce: Program ke stažení: Dopisy za lidská práva. - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/2833-program-ke-stazeni-dopisy-za-lidska-prava?autologin=1"

Program ke stažení: Dopisy za lidská práva.

Program ke stažení: Dopisy za lidská práva.

Jak svůj oddíl či kmen uvést do tématu spravedlnosti/nespravedlnosti. Co je to pro nás spravedlnost? Jsme my sami ohrožení jejím nedodržením? Jsme odpovědní za případy nespravedlnosti blízko či daleko? Co můžeme udělat pro zlepšení situace? 

Další probram ke stažení, díky němuž můžete pomoci k osvobození některých nespravedlivě uvězněných i vy. Například Edwarda Snowdena, Američana, který je vězněný za to, že vynesl informace, díky nimž jsou miliony lidí o mnoho bezpečnější, nebo Shawkana, Egypťana, kterého již přes 2 roky vězní proto, že fotil násilné rozehnání demonstrace. Letošní Maraton psaní dopisů 2016 bojuje za osvobození 12 lidí z celého světa. Jejich příběhy si můžete přečíst na webu Amnesty International, která celou akci pořádá.

Metodiku si v pdf můžete stáhnout níže:

Po programu se můžete seznámit s jednotlivými případy nespravedlivě pronásledovaných a začít plánovat vaši vlastní dopisovou akci pro jejich podporu. Výše zmiňovaná metodika vám napoví, jak na to.

Pokud byste se tématu lidských práv rádi věnovali a při tom v čemkoliv tápali, obraťte se pro metodickou podporu na Míšu Rychteckou  na mailu michaela.rychtecka@nazemi.cz.

Toto je druhá ze série tématických aktivit, které zde na křižovatce budeme se Skauty na Zemi pravidelně každý měsíc zveřejňovat a nabízet ke stažení.

 

Za měsíc na shledanou.

Petra Vacková

koordinátorka projektu Skauti na Zemi

petra.vackova@skaut.cz

     

Tento projekt je realizován s finanční podporou Evropské unie. Obsah článku je zcela na odpovědnosti NaZemi a jako takový nemůže být považován za stanovisko Evropské unie. Projekt byl podpořen z prostředků Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci programu zahraniční rozvojové spolupráce.

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 903x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu