....

Chyba na stránce: Program ke stažení: Jak skutečně obdarovat? - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/2913-program-ke-stazeni-jak-skutecne-obdarovat?autologin=1"

Program ke stažení: Jak skutečně obdarovat?

Program ke stažení: Jak skutečně obdarovat?

Máte-li ve zvyku se svým oddílem, kmenem či střediskem dělat v předvánočním období nějakou dobročinnou akci ve vaší obci, zkuste se na chvilku zamyslet nad jejími cíli a smyslem.

Zapřemýšlejte společně jak vnímáte smysl Vánoc a darů samotných. Vnímáte smysl stejně a máte stejná přání? A jak to mají lidé, kteří nejsou s vámi v té samé mísnosti? Mohou mít jiná očekávání? Má odbarovávání nějaká rizika? A jak je to s rozvojovou pomocí? Lze s tím něco dělat? A pokud ano, můžete s tím něco udělat i vy? Ano, můžete!

Metodiku si v pdf můžete stáhnout zde:

Doporučujeme si vaši aktivitu například projít i za pomocí otázek "Děláme dobro dobře?" (str. 42-43) v metodice Skautského dobrého skutku a třeba vás napadnou tipy na změny. Metodika Skautského dobrého skutku je ke stažení zde.

Pokud byste se tématu obdarování rádi věnovali a při tom v čemkoliv tápali, obraťte se pro metodickou podporu na Míšu Ondráčkovou na mailu michaela.ondrackova@nazemi.cz

Toto je třetí ze série tématických aktivit, které zde na křižovatce se Skauty na Zemi pravidelně každý měsíc zveřejňujeme a nabízíme ke stažení.

Za měsíc na shledanou.

Petra Vacková

koordinátorka projektu Skauti na Zemi

petra.vackova@skaut.cz

     
Tento projekt je realizován s finanční podporou Evropské unie. Obsah článku je zcela na odpovědnosti NaZemi a jako takový nemůže být považován za stanovisko Evropské unie. Projekt byl podpořen z prostředků Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci programu zahraniční rozvojové spolupráce.
logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1545x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu