....

Chyba na stránce: Kurz Lodní tesař 2017 - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/2949-kurz-lodni-tesar-2017?autologin=1"

Kurz Lodní tesař 2017

Kurz Lodní tesař 2017

Chceš si opravit loď, nebo postavit zcela novou? Chceš si oplachtit pramici nebo kánoi? Chceš se naučit pracovat se dřevem, laminátem či plastem? Pak právě pro tebe je určen tento výběrový kurz! :)

Čtvrtý ročník kurzu se bude konat opět na Sečské základně, a to v týdnu na přelomu srpna a září. Máme pro Vás tři tématické celky:

  1. Dokončení lodi - dokončíme loď tak, aby mohla na vodu, měla plachty a krásně vypadala, budeme vyrábět ploutve, kormidla a takeláže, kovat různá potřebná udělátka a navlékat lana, okrajově zabrousíme (a to doslova) do povrchové úpravy lodě.
  2. Stavba dřevěné lodi - naučíme se metodu "sešij a slep"; zaměříme se vedle stálé platné nabídky řady lodí z minulých ročníků také na lodě poháněné pádly a vesly z nabídky společnosti CLC Boats a vyzkoušíme tzv. stáčenou kanoi ze dvou archů gabonu.
  3. Plachty - ukážeme si a pomůžeme s oplachtěním pramice P550 či jiné pramičky nebo kánoe. 

Součástí kurzu budou samozřejmě také teoretické přednášky, které se provozují především při a po společném jídle a po večerech - mají volnější formu, nijak však neztrácejí na odbornosti. Pokud nám bude přát počasí, plánujeme v kurzu uspořádat společnou plavbu již oplachtěných lodí, případně plachetní hru na vodě, tj. aktivity, u nichž si nejlépe ukážeme správné plachtění.

Chcete-li tedy proniknout do tajů stavby a úpravy vlastních lodí, neváhejte a přihlaste se! :) Počet účastníků je omezen tak, abychom se Vám všem mohli opravdu plně věnovat, a stejně jako u předchozích ročníků se může mimo skautů přihlásit také neskautská veřejnost či rodinní příslušníci.

Základní informace:

Termín: 25. srpna - 3. září 2017

Místo konání: Seč, základna přístavu Sedmička Pardubice 

Přihlašování: do 1. února přes webový formulář, nebo do naplnění kapacity 10 osob 

Základní cena: 2 200 Kč pro členy Junáka / 2 800 Kč pro nečleny

  • zahrnuje: základní materiál, nářadí, vzdělávací materiál, spartanské ubytování a stravu po celou dobu kurzu. 
  • nezahrnuje: další náklady vztahující se na materiál a výkresy nutné pouze pro svou loď - výše navržené lodě vycházejí v hrubě stavbě na cca 2 000 - 6 000 Kč, u rekonstrukcí a přestaveb záleží na plánu práce
  • Celkové kurzovné se bude tedy odvíjet od Vašich požadavků a cílů. Máš-li tedy o kurz opravdu zájem, ale finanční situace ti nedovoluje účast, napiš Janu Fischerovi - Hvězdářovi e-mail - pokusí se vymyslet, jak ti pomoci.

Pořadatel: Junák - český skaut, Hlavní kapitanát vodních skautů, z. s.

Kontakt: Jan Fischer - Hvězdář, tel. č. 603 965 184; e-mail: hospodar@hkvs.cz 

Těšíme se na tebe!

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 667x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu