....

Chyba na stránce: "Křehké cestovatelky" je další program ke stažení - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/3053-krehke-cestovatelky-je-dalsi-program-ke-stazeni?autologin=1"

"Křehké cestovatelky" je další program ke stažení

"Křehké cestovatelky" je další program ke stažení

Květiny... Co se vám pod tímto slovem vybaví? Vůně, jaro, louka, narozeniny, ženy, barvy, váza, Den matek, poděkování, nebo třeba Valentýn? Každý má ke květinám své osobní asociace a většinou se pojí s příjemnými až slavnostními okamžiky a pocity (pokud na květiny tedy nejste alergičtí).

Květiny ovlivňují estetické cítění, navozují příjemnou atmosféru a jejich barevnost vytváří pocit krásna, pohody a duševního klidu, což má na člověka velký psychologický efekt. Není tedy divu, že se s nimi setkáváme v tolika životních událostech. Vlastně už když se narodíme, tak naší mamince pravděpodobně někdo nějaké květiny donese do porodnice a pak už to jede - věnečky z lučních květin do vlasů, narozeniny, květiny pro paní učitelku na konci roku, první kytička z lásky, promoce, svatba, pohřeb,... Dá se říct, že nás květiny obklopují od narození až po smrt.


Ale zamysleli jste se někdy odkud se všechny ty květy berou? Jasně, některé si natrháte na louce nebo na zahrádce, ale co ten zbytek? Odkud se dostanou ty neskutečně barevné kombinace květů do květinářství, supermarketů a na benzinové pumpy? Květina, tak jako každý jiný produkt, má v sobě určitou minulost - své curriculum vitae. Jakou? Na to přijdete v programu jenž jsme si pro vás tento měsíc připravili. Nadcházející jaro je totiž tou ideální příležitostí, kdy se na tuhle pátrací akci po původu květin vydat.

Je možné, že po uskutečnění této aktivity už vám květiny nebudou vonět stejně, jako dřív.

Aktivita je převzatá z příručky PodObal, jež byla vydána v roce 2011 organizací NaZemi - některé uvedené čísla tedy nemusí být úplně aktuální.

Pokud byste se tématu obchodování s květinami rádi věnovali a při tom v čemkoliv tápali, obraťte se pro metodickou podporu na Míšu Ondráčkovou na mailu michaela.ondrackova@nazemi.cz

Toto je pátá ze série tématických aktivit, které zde na křižovatce se Skauty na Zemi pravidelně každý měsíc zveřejňujeme a nabízíme ke stažení.

Za měsíc na shledanou.

Petra Vacková

koordinátorka projektu Skauti na Zemi

petra.vackova@skaut.cz

Tento projekt je realizován s finanční podporou Evropské unie. Obsah článku je zcela na odpovědnosti NaZemi a jako takový nemůže být považován za stanovisko Evropské unie. Projekt byl podpořen z prostředků Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci programu zahraniční rozvojové spolupráce.

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1130x

Práce s článkem

2
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu