....

Chyba na stránce: Nové šablony na razítka jsou k dispozici. Platnost dosavadních razítek není nijak omezena - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/3072-sablona-nova-razitka-dosavadni-plati?autologin=1"

Nové šablony na razítka jsou k dispozici. Platnost dosavadních razítek není nijak omezena

Nové šablony na razítka jsou k dispozici. Platnost dosavadních razítek není nijak omezena

V těchto dnech zveřejňujeme šablony pro razítka doplňující Skautský vizuální styl. Navazujeme tak na šablony, které jsou již k dispozici, například pro lokalizovanou verzi loga, oddílovou vlajku, vizitky nebo hlavičkové papíry. Zveřejnění aktuálních šablon ale neznamená, že jednotky musí vyměnit svá nedávno vyrobená razítka.

Plošná výměna není třeba

Jsme si vědomí toho, že v nedávné době proběhla plošná výměna razítek související se změnou názvu organizace. Tato razítka některým jednotkám vydrží i 10 let, s čímž počítáme.

Zveřejněním tohoto vzoru není nijak omezena platnost stávajících verzí razítek. Jednotka může nadále používat svá stávající razítka, stejně jako i dva druhy vzhledu razítek souběžně. Rozhodnutí je na jednotce. Jakmile bude nutné udělat razítko nové, jednotka použije novou šablonu, podle které razítko nechá vyrobit.

Striktní dodržování šablony nevyžadujeme

Každá jednotka má trochu jiné potřeby; nabízená šablona je univerzálním řešením, které je připravené na většinu případů. Pokud by bylo třeba změnit rozměr razítka/velikost textu, je to na uvážení a aktuální potřebě.

Podoba razítka

Hranaté razítko

Hranaté razítko je připravené v rozměru 59 x 23 mm.

Menší razítko nenabízíme a ani nedoporučujeme, obzvlášť v případě dlouhých názvů či adres. Text je totiž tak drobný, že se razítko rychleji opotřebí. A v případě méně kvalitních razítek se může stát, že text nebude čitelný nebo se bude slévat.

Kulaté razítko

K dispozici je šablona pro razítko o průměru 40 mm. V závislosti na délce názvu jsme připravili 3 varianty, které se liší umístěním a rozdělením textu.

Krom loga a názvu jednotky obsahuje dekorativní motiv s organickými “puntíky”. Tento dekorativní motiv plně nahrazuje např. linku, která byla na razítkách předchozích. Pro nejlepší výsledek doporučujeme vzdálenost odsazení: je to 1 celý “puntík”.

Příprava razítka a formáty šablon

V tuto chvíli nabízíme zdrojové soubory ve formátu .AI. Tento formát zajišťuje možnost pohodlné úpravy obou druhů razítek včetně dekorací na kulatém razítku. Díky připravenosti zdrojových souborů je příprava i následný export velice jednoduchý.

Razítka jsou v této složce na Disku Skautského vizuálního stylu: https://skaut.cz/SGM/Razitka

Hranaté razítko si navíc lze připravit také v Canvě. Kulaté razítko v Canvě není možné vytvořit, neboť neumí text do kruhu.
Hranaté razítko ve webové aplikaci Canva: http://bit.ly/SKAUTRazitkaCanva. Jak se přihlásit do Canvy najdete v tomto článku.

Jak připravit razítka?

Kulaté razítko, 40 mm průměr
  1. Vyber variantu
  2. Vepiš název jednotky
  3. Dekorativní tečky nastavíš změnou ořezové masky; vždy od textu zanech odstup 1 celou tečku
  4. Vyexportuj potřebné kreslící plátno v požadovaném formátu
 
Hranaté razítko, 59 x 23 mm
  1. Vyber variantu
  2. Vepiš název jednotky
  3. Vyexportuj potřebné kreslící plátno v požadovaném formátu

Pokud bys potřeboval/a jiný formát než .AI, ozvi se na logo@skaut.cz. Stejně tak se ozvi v případě, že najdeš chybu/nedostatek v šablonách razítek. Díky!
Stejně jako u všech článků o Skautském vizuálním stylu připomínáme, že podněty, nápady, nedostatky či připomínky nám můžeš zasílat kdykoli na výše uvedený e-mail. 

Lukáš Neuheisl
redaktor externí komunikace

Petr Vaněk - Permoník
zpravodaj pro komunikaci a projekty služby společnosti

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 2158x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

3 Názory
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu