....

Chyba na stránce: Jsme unaveni svobodou? Přijďte to zjistit 3. 6. na druhou inspirační konferenci Skautského institutu - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/3194-unaveni-svobodou-konference-si-3-cervna?autologin=1"

Jsme unaveni svobodou? Přijďte to zjistit 3. 6. na druhou inspirační konferenci Skautského institutu

Jsme unaveni svobodou? Přijďte to zjistit 3. 6. na druhou inspirační konferenci Skautského institutu

Loni se setkali skauti, veřejnost a odborníci, aby si povídali o tom, jak může společnost inspirovat skauting a skauting zase společnost (více o konferenci Inspiruj skauting na webu SI). Po roce se sejdeme na stejném místě a tématem tentokrát bude Unaveni svobodou: Nejsme unaveni z toho, co všechno můžeme? Dokáže naše společnost vychovávat a vzdělávat nastupující generace ke svobodě?


3. června

Impact Hub v Praze


 
“Svoboda je stav člověka jednajícího pouze ze své vlastní vůle a na základě svých osobních rozhodnutí, nezávisle na jakémkoli okolním působení.”

Tohle nám poví internet, když se ho zeptáme, co je svoboda.

Svět se mění rychleji než kdy dřív. A společně s ním strmě přibývá možností, pro které se můžeme svobodně rozhodovat. Kdy dřív stálo mezi touhou po nějaké věci a mezi jejím vlastnictvím jen pár kliknutí myši? Kdy dřív vznikaly tak rychle celé odvětví na pracovním trhu? 
Jsme ve víru postmodernity ještě svobodní? Máme onu vlastní vůli a sílu k vykonávání oněch osobních rozhodutí, které jsou definovány jako svoboda v úvodním citátu?

Tyto a mnohé další myšlenky nám přišly zajímavé natolik, že se jimi budeme zabývat na druhém ročníku konference Skautského institutu. Složitá témata nám na ní pomůže rozplést řada inspirativních řečníků.

Na co se tedy můžete těšit?

Filosoficky debatu vykopnou Petr Pithart a Václav Němec, mediální stránku věci rozeberou Erik Tabery, Filip Rožánek a Ondřej Kundra, svobodou v podnikání, v zaměstnání a ve veřejném prostoru se budou zabývat Ondřej Kobza, Jiří Rostecký a Marek Vich. Tyto a další hosty (Apolena Rychlíková, Tomáš Hruda, Lucie Trlifajová, …) vám postupně představíme ve facebookové události Unaveni svobodou a na facebooku Skautského institutu.

Kromě zajímavých diskuzí a dalších programů se můžete těšit na afterparty, která se bude konat ve Skautském institutu. Cena konference je 200 Kč při zaplacení do konce května nebo 400 Kč na místě. V ceně je zahrnuto občerstvení a oběd.

Těšíme se na tvou účast!
logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 980x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu