....

Chyba na stránce: Podpoř Den pro Orlovy - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/3313-den-pro-orlovy?autologin=1"

Podpoř Den pro Orlovy

Podpoř Den pro Orlovy

Každá skautská základna má svou jedinečnou, neopakovatelnou atmosféru. Ale Orlovy jsou zcela mimořádné. Můžete se posadit na zápraží, na kterém sedával Svojsík, když hledal cesty k novému průkopnickému směru výchovy mládeže u nás. Můžete přemýšlet o tom, zda támhleten vysoký smrk pamatuje smích mladého Wolkera, když šel do myslivny za panem profesorem, bratrem vůdcem.

 
Vůdcovský lesní kurz a Instruktorská lesní škola Gemini jezdí na Orlovy již 20 let a tomuto místu vděčí za mnohé. A tak chceme pro Orlovy na oplátku něco udělat my. Na loňském ročníku kurzu Gemini jsme se do toho pustili poprvé a do programu letního běhu zařadili Den pro Orlovy. Umístili jsme informační panel pro kolemjdoucí, upravili místo prvního tábořiště, postavili březový stolek nebo třeba vytvořili repliku vozíku, se kterým k Orlovské hájence dorazil Svojsík s prvními táborníky.
 


Užili jsme si to a chceme Den pro Orlovy napevno zařadit do programu kurzu. Letos máme v plánu vyrobit nové lavičky k ohništi, renovovat lavičky na zápraží, opravit plot kolem základny, zbudovat venkovní schody a další práce dle finančních možností a šikovnosti účastníků. 
 
Máme spousty schopných rukou, ale finance jsou k tomu taky třeba. Proto jsem se rozhodli za pomoci Skautské nadace Jaroslava Foglara pustit do skautfundingu. Díky prvním přispěvatelům a podpoře od nadace máme dobrý základ, ale naše představy na zvelebování Orlov jsou mnohem větší a nekončí u letošního roku. 

 

Můžeš-li, podpoř náš projekt na Darujme.cz posláním drobné částky.

 

Neuděláš tím radost jenom nám, ale všem skautům a skautkám, kteří tak budou moct najít Orlovskou hájenku o chlup hezčí. 

 
logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1133x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu