....

Chyba na stránce: Komiksová soutěž "Promluv k světu bublinou" - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/3404-komiksova-soutez-promluv-k-svetu-bublinou?autologin=1"

Komiksová soutěž "Promluv k světu bublinou"

Komiksová soutěž "Promluv k světu bublinou"

Je ti mezi 12 a 26 let? Kreslení tě baví a zároveň ti není jedno, co se se světem děje?  Nebo vedeš oddíl a máš v oddíle děti, které by to mohlo zaujmout? Tak na nic nečekej a tvoř/te! Zapoj/te se do komiksové soutěže "Promluv k světu bublinou" na téma Cílů udržitelného rozvoje, kterou pořádá Adra CZ. Cílem soutěže je, aby se mladí lidé zamysleli nad tématy, které se skrývají za Cíli udržitelného rozvoje a ztvárnili svůj pohled na ně skrze komiks. Také je cílem podpořit kreativní mladé lidi, kteří rádi fotí, kreslí či cokoliv tvoří, v jejich tvorbě, a to skrze vystavení a zveřejnění jimi vytvořených komiksů.

 
Soutěž je otevřená pro všechny mladé lidi od 12 do 26 let.  Účastníci budou soutěžit v 5 kategoriích, které v sobě zahrnují jednotlivé Cíle: Kvalitní život, Férová společnost, Odpovědný rozvoj, Naše planeta, Bezpečný svět. V rámci každé kategorie budou vyhlášeni vždy 3 vítězové (dohromady tedy 15 vítězů). Úkolem je vytvořit na vybrané téma komiks v rozsahu minimálně 1 A4/A3. Téma je možné pojmout jakkoli – humorně, informačně, kriticky. Uzávěrka soutěže je 31.10.2017
 
Na podzim tohoto roku proběhne v centru OSN vyhlášení vítězů, kteří získají skvělé ceny (jako např.: kvalitní komiksové knížky od Paseky, výtvarné potřeby, poukazy na kreativní workshopy, fairtradové výrobky), pozvánku na komiksový workshop s jedním z nejvýraznějších komiksových autorů v ČR Tomášem Kučerovským a možnost vystavit svá díla v centru Prahy ve fair-tradové kavárně Mammacoffee, kde proběhne také vernisáž výstavy.
Vítězné komiksy budou navíc zveřejněny na stránkách Adry a našich partnerů a zařazeny do metodických materiálů pro učitele ZŠ, takže najdou své využití i po výstavě.
 
Na webu adra.cz je možné nalézt návod na zpracování komiksů v rámci školních a volnočasových aktivit pro mládež, který může sloužit jako vodící linka při zpracování témata Cílů udržitelného rozvoje v rámci skautských setkání. 
 
Důležité odkazy k soutěži:
Vítězné komiksy z minulého ročníku pro inspiraci: https://www.adra.cz/opravdovysvet/komiksova-soutez/vitezne-komiksy
 
Mnoho úspěchů těm, co se přihlásí do soutěže!
 
Petra Vacková
koordinátorka projektu Skauti na Zemi
 
logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1374x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu