....

Chyba na stránce: Roverský kurz Ensalada - přihlas se, ať stihneš salát čerstvý - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/3457-roversky-kurz-ensalada-studena-kuchyne-do-horkych-casu?autologin=1"

Roverský kurz Ensalada - přihlas se, ať stihneš salát čerstvý

Roverský kurz Ensalada - přihlas se, ať stihneš salát čerstvý

O dnešním světě se těžko mluví ve stručnosti. Ale s jistotou víme, že je propojený. Propojenější než před 5 lety. Propojenější než před měsícem i dvěma dny. Trump, brexit, Snowden, automatizace výroby a jiné velké pojmy poutají pozornost. K lepší orientaci však potřebujeme pochopit i jiné, občas neviditelné nitky, díky kterým souvisíme s lidmi a místy na planetě, která možná za celý svůj život neuvidíme. I přes tuto propojenost si svět zachovává svou úchvatnou pestrost a různorodost. Je složený ze spousty jevů, přírodních druhů, lidí, problémů a dohromady tvoří jeden ucelený systém.

Stejně jako se kombinace ingrediencí v salátu propojuje ve výsledný celistvý dojem, i pestrost tohoto světa stojí za jeho specifickou chutí a vůní. Pojďme si rozvinout naše chuťové pohárky a zakousnout se do Ensalady. Ensalada je dvouvíkendový kurz pro rovery a rangers. Proběhne v termínech 10-12. listopadu 2017 a 23.-25. února 2018. Přihlašování je možné do 8. října.

Nad jakými tématy se zamyslíme?

  • Jakou roli chtějí hrát roveři a rangers ve společnosti?
  • Jaký je rozdíl mezi odpovědnými občany a aktivními lidmi?
  • Jak se (nejen) v kmeni bavit o tématech, na které nejsou jednoznačné odpovědi, a jakými cestami zasazovat naši činnost do širších souvislostí?
  • Jak a proč se pustit do vytvoření projektu, který přispěje něčím vlastní komunitě a zároveň ponese světový přesah?
  • Jaký je potenciál globálního skautského hnutí, do kterého patříme?
  • K čemu chceme vést děti, když nevíme kam jdeme?

 

Praktické informace

 

  • Ensalada je dvouvíkendový kurz pro rovery a rangers ve věku 17-24 let.
  • Proběhne v termínech 10-12. listopadu 2017 (Říčany u Prahy) a 23.-25. února 2018 (místo v jednání).
  • Cena za oba víkendy je 1300 Kč, 500 Kč z toho je přitom záloha vratná po absolvenci obou víkendů. Cestovné si účastníci a účastnice hradí sami/y.

 

A protože nic není neměnné, ozvi se nám i v případě, že se věkově nevejdeš do vymezené skupiny nebo aktivně neskautuješ. Také tě rádi podpoříme, pokud máš zájem se účastnit a cena za kurz je pro tebe příliš vysoká. 

 

Akci pro vás připravují lektoři a lektorky z projektu Skauti na Zemi, kontaktní osobou pro vaše dotazy či nápady je Petra Frühbauerová na mailu ensalada@nazemi.cz. Více na webu Skautů na Zemi.

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 854x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu