....

Chyba na stránce: Na Hopíku nově i nové OČK pro zkoušení na ČZ... - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/3472-na-hopiku-nove-i-nove-ock-pro-zkouseni-na-cz?tl=comments&autologin=1"

Na Hopíku nově i nové OČK pro zkoušení na ČZ...

Na Hopíku nově i nové OČK pro zkoušení na ČZ...

V polovině listopadu se v Pardubicích uskuteční další ročník Hopíku. Kurz je zaměřen zejména ke zdokonalení znalostí a dovedností v oblasti hospodaření, práva a organizace. Tedy pro vedoucí středisek, hospodáře, revizory, tajemníky atd. Nově na Hopíku bude možné získat OČK (odbornou činovnickou kvalifikaci) pro zkoušení na ČZ v oborech hospodaření, právo a organizace.

Podrobněji k jednotlivým podmínkám OČK (pro správné pochopení je vhodné vzít si do ruky příslušnou směrnici):
 
OČK PRÁVO (vyšší i nižší stupeň): absolvence organizační části Hopíku představuje splněnou podmínku odborné způsobilosti. Doporučení vedoucího akce obdrží automaticky každý, kdo absolvuje Hopík v plném časovém rozsahu.
 
Prokázání lektorské způsobilosti bude individuálně na každém zájemci (uchazeči) jednou z možností dle Směrnice, v rámci Hopíku se samotné lektorské dovednosti necvičí.
 
Prokázání didaktické způsobilosti bude možno provést předložením metodického zpracování oboru pro ČZ (nižší stupeň OČK), resp. pro VZ (vyšší stupeň OČK). Tento projekt přípravy k ČZ/VZ bude možné s garanty OČK PRA, kteří jsou lektory Hopíku, konzultovat.
 
OČK ORGANIZACE (nižší stupeň): absolvence organizační části Hopíku představuje splněnou podmínku odborné způsobilosti pro OČK ORG nižší stupeň. Doporučení vedoucího akce obdrží automaticky každý, kdo absolvuje Hopík v plném časovém rozsahu. Pro OČK ORG vyšší stupeň bude kromě samotné absolvence Hopíku třeba absolvovat pohovor/atest s garantem, jehož přesná podoba je dosud v jednání
 
Prokázání lektorské způsobilosti bude individuálně na každém zájemci (uchazeči) jednou z možností dle Směrnice, v rámci Hopíku se samotné lektorské dovednosti necvičí.
 
Prokázání didaktické způsobilosti bude možno provést předložením metodického zpracování oboru pro ČZ (nižší stupeň OČK), resp. pro VZ (vyšší stupeň OČK). Tento projekt přípravy k ČZ/VZ bude možné s garanty OČK ORG, kteří jsou lektory Hopíku, konzultovat.
 
Představa o přípravě na OČK v rámci Hopíku je taková, že zájem o získání OČK mohou uchazeči sdělit přímo na Hopíku, kde pro to bude vyhrazen prostor.  Následně bude možné si s garanty dohodnout konzultaci projektu zpracování daného oboru pro ČZ/VZ. Účastníci obdrží potvrzení o absolvenci Hopíku s doporučením vedoucího akce. Toto potvrzení společně se zkonzultovaným projektem a doložením lektorské způsobilosti pak uchazeči doloží k formuláři žádosti o získání příslušného OČK, které by takto mělo být uznáno/uděleno.

 

Více informací o podmínkách OČK HOSPODAŘENÍ na http://hopik.stribrnareka.cz

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 173x

Práce s článkem

2
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu