....

Chyba na stránce: Svojsíkův sen: diskuze o budoucnosti světa, vzdělávačka o projektovém managementu i začátek všeho - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/3609-svojsikuv-sen-diskuze-o-budoucnosti-sveta-vzdelavacka-o-projektovem-managementu-i-zacatek-vseho?autologin=1"

Svojsíkův sen: diskuze o budoucnosti světa, vzdělávačka o projektovém managementu i začátek všeho

Svojsíkův sen: diskuze o budoucnosti světa, vzdělávačka o projektovém managementu i začátek všeho

V Česku prošlo skautskými oddíly za 100 let víc než milion lidí. Všichni jsme mohli skauting poznat díky odvážnému profesoru pražského žižkovského gymnázia, který se nebál v roce 1911 klukům zkrátit kalhoty a vytáhnout je stanovat do lesů nedaleko Orlovské myslivny.

Svojsíkův sen je platforma, která českým skautkám a skautům nabízí pohled do minulosti, přítomnosti a budoucnosti. Všechno totiž souvisí se vším. Když by Antonín Benjamín Svojsík viděl dnešní skauting, měl by z něj radost. Myšlenky, které prosazoval na počátku 20. století, jsou totiž stále živé. Impulsem počátku projektu Svojsíkův sen byl neuskutečněný plán A. B. Svojsíka o světovém skautském jamboree v Praze. Dnes má však projekt mnohem širší záběr.

"Skauting hýbal dějinami Česka, Evropy i celého světa. Je zkrátka fenoménem posledních sta let a fenoménem zůstane i nadále."

Mnozí z nás na této planetě dělají velké věci. Ještě před 10 lety jsme neznali slova jako je Facebook, iMessage, youtuber, vlog a nikdo z nás rozhodně nepoužíval zkratky jako omg, lol či ootd. Mnozí z nás pracují v odvětvích, která před několika lety ještě neexistovala. Jak bude vypadat svět a český skauting v roce 2031? Jakou měnou budeme platit a jakými auty budeme jezdit? Jaké výzvy nás všechny čekají? A jaká bude role skautů a skautek ve společnosti a skutečně nás za 14 let může být až sto tisíc? Na všechny tyto otázky se pokusíme společně odpovědět. Budoucnost skautingu začíná nyní!

Diskuze.png

CEJ, Obrok, Roverway, Intercamp, ale klidně i Moot nebo světové jamboree. To jsou akce, které Junák pořádá, nebo pořádat může. Za těmi akcemi vždy stojí týmy skvělých lidí, kteří to všechno zorganizují. A téměř každý může být klidně i šéfem tohoto týmu. Stačí jen vědět, co je všechno potřeba, a mít představu, co je to projektové řízení. Každý z 24 účastníků pilotní akce získá během dvou víkendů základní znalosti z oblastí projektového managementu, logistiky a zázemí, finančního řízení, fundraisingu, registrace, práce s (I)ST, PR a marketingu, programu a operativního a krizového řízení. Vzdělávací akce #SplňSiSvůjSen se uskuteční v Liberci, první víkend ve Vesci na místě konání Obroku 2015 a druhý potom přímo na Ještědu. Přihlašování je možné skrze SkautIS.

"Cílem vzdělávací akce je rozšíření nabídky vzdělávacích akcí Junáka – českého skauta o tento chybějící segment. Chceme zvýšit povědomí o problematice realizace velkých akcí či projektů a zvýšit projektovou gramotnosti roverů a rangers. Dělat velké akce má smysl. A vědět, jak na to, má smysl ještě větší."

Vzdelavacka.png

Díky projektu Svojsíkův sen se můžeme zamyslet nad tím, jaká bude úloha skautingu obecně v budoucnosti, a co všechno nás společně čeká. A hlavně se můžeme sami od sebe mnohému naučit.

Sledujte informace o projektu na webu www.svojsikuvsen.cz a na Facebooku.

#SvojsikuvSen
#BudoucnostSkautinguZacinaNyni
#SplnSiSvujSen

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 867x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu