....

Chyba na stránce: Budoucnost skautingu začíná nyní. První ze série diskuzí projektu Svojsíkův sen bude v Praze. - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/3655-budoucnost-skautingu-zacina-nyni-prvni-ze-serie-diskuzi-projektu-svojsikuv-sen-bude-v-praze?autologin=1"

Budoucnost skautingu začíná nyní. První ze série diskuzí projektu Svojsíkův sen bude v Praze.

Budoucnost skautingu začíná nyní. První ze série diskuzí projektu Svojsíkův sen bude v Praze.

Jak bude vypadat svět a český skauting v roce 2031? Jakou měnou budeme platit a jakými auty budeme jezdit? Jaké výzvy nás všechny čekají? A jaká bude role skautů a skautek ve společnosti a skutečně nás za 14 let může být až sto tisíc? Na všechny tyto otázky se pokusíme společně odpovědět. Budoucnost skautingu začíná nyní!

Žijeme v době, kdy se připravujeme k letu na jinou planetu v naší Sluneční soustavě, připravují se autonomní auta a kryptoměny jako jsou bitcony neustále posilují. Bohužel navzdory tomu mezi sebou lidé díky modernějším a modernějším technologiím čím dál tím méně komunikují. Chceme si vůbec představit, jak se to bude vyvíjet dál? To, co jsme si o rozvoji naší společnosti mysleli před 14 lety neplatí. Vyvíjíme se totiž mnohem rychleji než sami čekáme. Jaký bude svět za 14 let? A jací budeme my?

V rámci první fáze projektu Svojsíkův se nad vším chceme zamyslet. Protože, jak se bude vyvíjet společnost a svět, tak se bude vyvíjet i skauting. A nesmíme zaspat.

diskuze.png 12-01_Mixem_-_Co_budu_delat_v_roce_2031.png

Diskuze se uskuteční od prosince do května na celkem na šesti místech České republiky - v pondělí 18. prosince se sejdeme ve Skautském institutu na Staroměstském náměstí, 25. ledna 2018 potom v Brně ve Skautském institutu na Moravském náměstí. Následovat bude v únoru Plzeň, v březnu Ostrava, v dubnu České Budějovice a v květnu Olomouc.

Úvodní část každé diskuze bude vždy na jiné téma. V rámci první diskuze v Praze vystoupí Václav Gráf, šéf české pobočky Airbnb. Zamyslí se nad tím, jak bude v roce 2031 vypadat sdílená ekonomika a cestování. V dalších městech nás čeká potom například politika, gastronomie, kultura, věda a technika nebo armáda.

Těšíme se na viděnou. 

#SvojsikuvSen

#BudoucnostSkautinguZacinaNyni

 

PS: Sledujte nás na Facebooku a na webu.

PS2: Nedávno jsme informovali o vzdělávací akci o projektovém managementu #SplňSiSvůjSen. Jsme rádi, že se během necelých dvou týdnů naplnila kapacita.

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 386x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu