....

Chyba na stránce: Vůdcovka v týmu? Přihlaste se na Oikos 2018! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/3682-oikos-18?autologin=1"

Vůdcovka v týmu? Přihlaste se na Oikos 2018!

Vůdcovka v týmu? Přihlaste se na Oikos 2018!

Víme, jak to je – vyrazit na kurz sám/sama může být občas těžké. A občas to ani nedává smysl – vždyť v oddílové radě je nás víc a všechny plány i rozhodnutí děláme společně. Navíc je každý dobrý v něčem trochu jiném – mě nejvíc baví práce s dětmi, jiný rád řeší organizační věci a někdo další zase drží celý tým pohromadě a v dobré náladě.

 

A tým dává smysl i Oikosu, vůdcovskému kurzu pro oddílové rady, který spouští přihlašování pro další ročník. Nenech si ho ujít!

Oikos znamená domov – tedy bezpečné prostředí, kde se toho můžeme hodně naučit a když to náhodou nevyjde, nestane se nic hrozného. Místo, kde jsou prima lidi a kam se rádi vracíme pro načerpání sil, sdílení radostí i starostí, podporu, blízké vztahy.

 

Právě takový domov vytváří vůdcovský lesní kurz pro jednotlivé ročníky frekventantů skrze vzdělávací i zážitkové programy, příjemnou atmosféru a vzájemné sdílení.

 

 

Aby nedošlo skrz tu pohodu k mýlce – jsme vzdělávací kvalifikační kurz a aby sis odvezl/a dekret, bude to vyžadovat tvoje nasazení a práci na kurzu i mimo něj. My ti s tím ale rádi pomůžeme!

 

Kdy, kde a za kolik?

 

Pro Oikos vybíráme výjimečná místa, výjimečné termíny i výjimečné kuchaře. Jak to bude letos?

  • 27. 4. – 1. 5. 2018 (jarní víkend)
  • 10. – 19. 8. 2018 (letní část)
  • 9. – 11. 11. 2018 (podzimní víkend)

Počítej, prosím, s tím, že k získání VZ je zapotřebí 100% účast na kurzu. Cena kurzu je 2600,-

Přihlašování běží do 15. ledna. Na webu www.oikos.skauting.cz a je nutné, aby se každý z týmu vyplnil přihlášku sám za sebe. Následně se všem zájemcům ozveme s výsledkem – snažíme se vybírat účastníky tak, abychom si dokázali být navzájem nápomocní a inspirovali se.

 

Pořád moc nevíš, co si pod tím vlastně představit..?

 

Společné plánování budoucnosti. Co bude za měsíc nebo za rok? Jak bude vypadat oddíl a jaké mám já vlastní plány? Možná jste už na takové otázky narazili, ale ze zkušenosti je čas a prostor pro spřádání společných plánů tím nejdůležitějším, co si oddílové týmy z Oikosu odváží.

 

Týmový zážitek. Nejen výchovou a plánováním živ je skautský vedoucí. Velká hra, společné putování, pobyt ve tmě – kdy naposledy jste si takový program užili jako účastníci?

Prostor pro osobní rozvoj. Všichni dáváme do skautské výchovy část sebe. A proto se na Oikose věnujeme nejen oddílům a týmům, ale vůdcům samým, abychom měli odkud brát to, co předáváme dál – dětem i dalším vedoucím.

Silné téma. Putování po Hedvábné stezce, objevování neznámých ostrovů, záoceánská plavba s kapitánem Cookem, brázdění jezera na palubě Vlaštovky. Na první pohled imaginární dobrodružství, na ten druhý silné příběhy o nás samých.

Pro jistotu tedy – přihlásit se se svým oddílovým týmem můžeš na webu, kde najdeš i další informace ke kurzu a kontakty. Možná se chceš podívat na Facebook – ten taky máme.

 

Snad brzy na viděnou!

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 800x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu