....

Chyba na stránce: Financování projektů Skautského dobrého skutku - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/3697-financovani-projektu-skautskeho-dobreho-skutku?autologin=1"

Financování projektů Skautského dobrého skutku

Financování projektů Skautského dobrého skutku

Celostátní akce Skautský dobrý skutek v roce 2018 opět bude. Termín můžete najít třeba v roverském diáři či v přehledu celostátních akcí nebo si jej prostě zapište teď. Celý jeden měsíc budeme společně šířit dobro ve velkém a to od 20. dubna do 20. května 2018. Chcete-li zůstat v obraze či se inspirovat tím, co se dělo dříve, přidejte si SDS i na facebooku.

Dobré skutky konáme zajisté každý den, přesně tak jak nám říká skautský příkaz. Mohou to být drobnosti, ale je skvělé, že je děláme. Skautský dobrý skutek je příležitost, jak můžeme udělat něco většího. Společně se svým oddílem, družinou či kmenem. Zároveň přináší metodiku, jak dělat dobro dobře. Tak, aby z něj přínos měli účastnicí, spolupracující organizace i vaše okolí. Ať už se budete zapojovat s tradiční akcí nebo si vymyslíte nový projekt, podívejte se na její přípravu novou optikou. Zjistěte, na jakém stupni v žebříčku participace stojíte a zda nechce vystoupat na vyšší a zohledněte to už nyní ve vašich přípravách. Přestože se vaše akce může odehrávat až za 4 měsíce, už nyní je dobré začít plánovat, zjistit jak velký projekt chystáte a zda nebudete potřebovat shánět finanční prostředky na jeho zajištění.

Financování projektů

V minulých 2 ročnících byli vyhlašovány tzv. minigranty Skautského dobrého skutku, ve kterých jsme rozdělovali prostředky získané z Messenger of Peace. Všechny peníze byly již rozděleny a tyto minigranty letos již nebudou. Nicméně vám přinášíme tipy, kde případné potřebné prostředky získat. A také máme přislíbenu podporu od Skautské nadace Jaroslava Foglara, která nabízí dva způsoby financování.

Kde tedy prostředky hledat?

               Skautská nadace Jaroslava Foglara

               Znáte tuto skautskou nadaci? Na jejich webové stránce zjistíte, že vám může pomoci s financováním i jiných potřeb, který váš oddíl může mít. Nicméně mezi podporu patří i dobré skutky. První formu, kterou Skautskému dobrému skutku nadace nabízí, je přímá podpora vašich projektů do výše 3000,- /projekt. Druhou možností pro nákladnější projekty je zprostředkování tzv.skautfundingu. S pomocí Nadace si na portálu darujme.cz vytvoříte vlastní projekt, který na který se pokusíte sehnat prostředky skrze různé dárce, např. můžete odkaz šířit ve vašem městě a tak po malých částkách sesbírat vaši potřebnou částku. Skautská nadace za vás jednak zaplatí administrativní poplatek a zároveň nabízí tzv. matching do výše 3000,-. To znamená, že pokud se vám podaří dosáhnout nějakou částku vybráním peněz, nadace vám daruje domluvenou částku. Tedy například budete potřebovat na váš Skautský dobrý skutek 10 000,-. Vypíšete si na darujme.cz projekt, kde bude nastaveno, že při dosažení částky 7000,- vám bude automaticky přičteno 3000,-, které věnuje Nadace. Na vás bude mezi střediskem, rodiči, kamarády a dalšími sehnat alespoň 7000,- a financování vašeho projektu máte hotovo.

Středisko

Nejjednodušší cesta pro každou družinu či oddíl. Pokud plánujete akci, na kterou potřebuje nakoupit drobnější materiál či nářadí, obraťte se na vaší střediskovou radu. Nějakou částkou bude schopno středisko nejspíš přispět.

Obec

Máte v plánu vylepšit něco ve vaší obci či jejím okolí? Kontaktujte příslušný odbor na městě (odbor životního prostředí, odbor kultury) a zeptejte se, zda by vám nemohli přispět. Přesvědčíte-li je o prospěšnosti vaší akce, vysvětlíte, jaký přínos bude mít pro účastníky i veřejnost, určitě bude možné se o finanční podpoře bavit a získat ji.

Partnerská organizace

Budete-li na vašem dobrém skutku spolupracovat s jinou organizací, zeptejte se, zda prostředky na financování potřebného materiálu nemají oni či o ně nemohou někde požádat. Stejně jako vy můžete žádat vaše skautské středisko může mít třeba váš partner zdroj, ke kterému se vy nedostanete, ale pro ně to bude snadné.

Dotace, granty

Prozkoumejte dotační nabídky nejen vašeho města, ale i kraje či organizací, které se na poskytování grantů zaměřují - třeba se váš projekt hodí do rychlých grantů Nadace Via.

Pokud si s něčím nebudete vědět rady, pište na dobryskutek@skaut.cz , kde vám rádi zodpovíme jakékoli dotazy.

Kristýna Menclová – Tynus

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 682x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu