....

Chyba na stránce: Brno se ve čtvrtek zamyslí nad budoucností. Na Moraváku bude druhá ze série diskuzí projektu Svojsíkův sen - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/3725-brno-se-ve-ctvrtek-zamysli-nad-budoucnosti-na-moravaku-bude-druha-ze-serie-diskuzi-projektu-svojsikuv-sen?autologin=1"

Brno se ve čtvrtek zamyslí nad budoucností. Na Moraváku bude druhá ze série diskuzí projektu Svojsíkův sen

Brno se ve čtvrtek zamyslí nad budoucností. Na Moraváku bude druhá ze série diskuzí projektu Svojsíkův sen

Jak bude vypadat svět a český skauting v roce 2031? Jakou měnou budeme platit a jakými auty budeme jezdit? Stane se z Brna hlavní město? Jaké výzvy nás čekají a jaká bude role skautů a skautek ve společnosti? Bude v roce 2031 v Čechách, na Moravě a ve Slezsku sto tisíc skautů?

Na všechny tyto otázky se snaží po celém Česku odpovědět série diskuzí s názvem “Budoucnost skautingu začíná nyní”, které jsou součástí projektu Svojsíkův sen. Druhá diskuze míří po Praze do Brna a uskuteční se zítra, tedy 25. ledna od 19 hodin ve Skautském institutu na Moravském náměstí. Úvodní část se v předvečer druhého kola prezidentské volby ponese v duchu politiky, s úvodním slovem vystoupí politolog Masarykovy univerzity a také vůdce Jesenické lesní školy Stanislav Balík (Ježek). Druhá část diskuze bude patřit diskuzi o budoucnosti světa a skautingu.

01-15_Diskuze_Brno.png 01-24_Diskuze_Brno.png

Položmě si otázku, jak bude vypadat svět v roce 2031. Žijeme v době, kdy se připravujeme k letu na jinou planetu v naší Sluneční soustavě, připravují se autonomní auta a kryptoměny jako jsou bitcony neustále posilují. Bohužel navzdory tomu mezi sebou lidé díky modernějším a modernějším technologiím čím dál tím méně komunikují. Chceme si vůbec představit, jak se to bude vyvíjet dál? To, co jsme si o rozvoji naší společnosti mysleli před 14 lety neplatí. Vyvíjíme se totiž mnohem rychleji než sami čekáme.

Nepražští a nebrněnští nemusí zoufat, v únoru se uskuteční diskuze v Plzni, v březnu v Ostravě, v dubnu v Českých Budějovicích a v květnu v Olomouci. 

Těšíme se na viděnou.

#SvojsikuvSen

#BudoucnostSkautinguZacinaNyni

 

PS: Sledujte nás na Facebooku a na webu.

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 470x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu