....

Chyba na stránce: Stahuj novou verzi Skautského grafického manuálu! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/3733-stahuj-novy-skautsky-graficky-manual-v2?autologin=1"

Stahuj novou verzi Skautského grafického manuálu!

Stahuj novou verzi Skautského grafického manuálu!

Stáhni si novou verzi Skautského grafického manuálu! Kromě rozšíření pravidel, úprav a oprav předchozích verzí jsme k příležitosti vydání nové verze zapracovali i na doprovodných nástrojích a podkladech. Vrhni se do čtení hned teď a zjistíš víc. :)

Stažení nové verze SGM

Novou verzi SGM stáhneš na disku Skautského vizuálního stylu i na webu logo.skaut.cz: https://drive.google.com/drive/folders/1-ZdKULLTFY7Cb4SXBFsZ9FmAuEA4srr1

 

Pozor: Vzhledem ke změnám a přesunům obsahu na disku jsou v tuto chvíli odkazy napříč Skautským grafickým manuálem nefunkční. Pracujeme urychleně na nápravě. Děkujeme za pochopení.

Alternativní verze loga

Hlavní změnou v této verzi je představení alternativních verzí loga (se slovní značkou JUNÁK a bez slovní značky) v závislosti na usnesení XV. Valného sněmu a na následném usnesení Náčelnictva. Základní, tedy doporučená verze loga (se slovní značkou SKAUT) je doplněna alternativními verzemi loga (se slovní značkou JUNÁK a bez slovní značky), které lze použít ve specifických případech a při specifických potřebách.

Tyto verze však nejsou 100% způsobem identifikace skautských výstupů. Doporučujeme se při používání alternativních verzí loga (i při používání základní verze loga) řídit stránkou 3.2, která ukazuje nástroje a možnosti identifikace.

 

Více v kapitole 3 SGM.

Všechna loga (vč. znaku) jsou ke stažení zde.

 

Členitá lilie

Známá členitá lilie (dříve členité logo) se stala pouhým symbolem: nově nezastupuje skautské logo a neobsahuje slovní značku. Hodí se však jako dekorativní symbol s bohatou kresbou. Doporučujeme jej využívat ve větším měřítku, aby tato kresba vynikla.

 

Více na stránce 9.3 SGM.

Členitá lilie je ke stažení zde.

 

Další doplňkové symboly

Speciální doplňkové symboly písma SKAUT Bold jsme čas od času doplnili i jinými, samostatnými symboly. Nyní na ně odkazujeme i přímo v SGM. A samozřejmě je, jako všechny novinky, najdeš i v Canvě.

 

Více na stránce 9.2 SGM.

Doplňkové symboly jsou ke stažení zde.

Opravy a úpravy

Postupem času jsme i díky zpětné vazbě zachytili různé chyby či nedostatky SGM, které jsme opravili v této verzi: místy jsme něco přebarvili, posunuli, dopsali nebo odstranili, aby výsledek dával smysl, byl pohledný a nijak se významově nezměnil. Děkujeme všem, kteří chyby nahlásili dříve i ve veřejném připomínkování této verze SGM!

Další úpravy v rámci Skautského vizuálního stylu

Protože se Skautský vizuální styl stále vyvíjí, k příležitosti vydání nové verze SGM jsme provedli následující:

Plánujeme také úpravu generátoru loga tak, aby generoval i alternativní logo se slovní značkou JUNÁK. To však bude ještě vyžadovat čas i různé formy prostředků, prosíme proto o strpení.

Máš připomínky, přání nebo dotazy?

Pokus bys našel/našla chybu či nedostatek, obrať se na nás: využít můžeš třeba logo@skaut.cz nebo komentáře pod tímto článkem. Děkujeme!

 

Lukáš Neuheisl

redaktor externí komunikace

 

Petr Vaněk - Permoník

zpravodaj pro komunikaci a projekty služby společnosti

 

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 4643x

Práce s článkem

3
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

3 Názory
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu