....

Chyba na stránce: Objevíme další skautské mladé hrdiny a hrdinky? Ozvěte se, teď nebo někdy příště! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/3805-objevime-dalsi-mlade-hrdiny-a-hrdinky?autologin=1"

Objevíme další skautské mladé hrdiny a hrdinky? Ozvěte se, teď nebo někdy příště!

Objevíme další skautské mladé hrdiny a hrdinky? Ozvěte se, teď nebo někdy příště!

V úterý 27. února dostal od Matěj Křepelka z 1. oddílu Mnichovo Hradiště ocenění Mladý hrdina. Už několik let totiž pomáhá svému kamarádovi Honzovi, který má poruchu autistického spektra.

Matějovi je čtrnáct a svému spolužákovi a kamarádovi Honzovi pomáhá už od druhé třídy základní školy. Kluci spolu tráví spoustu času ve škole i mimo ni. Matěj Honzovi pomáhá s přípravou na hodiny, doprovází ho na oběd do školní jídelny a doma si spolu opakují nově probranou látku. „Pomoc Honzovi je pro mě samozřejmostí. Nikdy jsem neřešil, proč mu pomáhám, prostě to dělám,“ říká Matěj. Honza má nárok na osobní asistentku, ale jen na několik hodin týdně, pomoc Matěje je tak pro něj velmi důležitá.

 

Projekt Mladý hrdina odstartovala Česká pojišťovna v září 2017, od podzimu jsme se jako partneři zapojili i my v Junáku – českém skautu. Cílem je oceňovat výjimečné činy dětí a mladých lidí (do 18 let) a nacházet tak příběhy, které mohou inspirovat jejich vrstevníky. Nemusí se jednat jen o záchranu života, ale i o dobrý skutek, dlouhodobou dobrovolnickou aktivitu či jinou podobnou činnost. Oceněný Mladý hrdina získá věcnou cenu a instituce či organizace, se kterou je činnost hrdiny svázána, obdrží od nadace České pojišťovny finanční dar.

 

Budeme moc rádi, pokud nám pomůžete s objevováním dalších příběhů mladých hrdinek a hrdinů  - využít k tomu můžete formulář na webu projektu (www.mladyhrdina.cz) nebo napište přímo nám na maily uvedené o kousek níž.

 

A do Mnichova Hradiště posíláme blahopřání a poděkování!  

 

 

Barbora Trojak | barbora.trojak@skaut.cz

tisková mluvčí Junáka - českého skauta

 

Petr Vaněk - Permi | petr.vanek@skaut.cz

zpravodaj pro komunikaci a projekty služby společnosti

 

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 923x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu