....

Chyba na stránce: Svatojánské slavnosti NAVALIS 2018 - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/3880-svatojanske-slavnosti-navalis-2018?autologin=1"

Svatojánské slavnosti NAVALIS 2018

Svatojánské slavnosti NAVALIS 2018

14. - 15. května Vás zveme na jubilejní desáté vodní barokní Svatojánské slavnosti NAVALIS. Slavnosti oslavují nejznámějšího českého světce Jana Nepomuckého, patrona zpovědního tajemství, dobré pověsti, města Benátek v Itálii a všech lidí od vody.

navalis2018

Hlavními protagonisty budou benátští gondoliéři se svými nádhernými loděmi. Návštěvníci mají jedinečnou příležitost vidět nejen klasické italské gondoly, ale i tzv. Bissone - loďě, které se účastní těch nejzdobnějších tradičních benátských slavností včetně benátského karnevalu. Návštěvníci NAVALIS budou mít možnost jako první na celém světě vidět tyto nádherné lodě mimo město Benátky, jelikož Bissone doposud nikdy neopustily domovskou benátskou loděnici a nepřekročily hranici města na laguně. Návštěvníci se dále mohou těšit např. na benátské odpoledne na Hergetově cihelně, další alegoricky zdobené lodě, slavnostní mši svatou v katedrále sv. Víta, Vojtěcha a Václava, svatojánské procesí jdoucí na Karlův most včetně Kunovického banderia, regatu lodí, seskok parašutistů nebo plavbu otužilců. Chybět nebude ani jedinečný hudební program z pera skladatele a držitele Českého lva Kryštofa Marka a velkolepý svatojánský ohňostroj na Vltavě.

Přijeďte se zúčastnit regaty zdobených lodí na Vltavě s velkolepým ohňostrojem nad hlavou! Součástí programu je i koncert na hladině řeky, přelet rogal, podlet parašutisty pod Karlovým mostem a mnoho dalšího. Přespání z pondělí na úterý i z úterý na středu je v Praze zajištěno na Křížku. Čtěte dále!

Na akci jsme vždy jako vodní skauti zvaní, již pár let spolupracujeme se Svatojanským Commitee, který akci pod vedením Zdeňka Bergmanna, převozníka pražského, organizuje. Zajištujeme zejména prezentaci a součinnost při záchraně na vodě. Kromě vlastních, hlavně liturgických oslav v oba dny stojí za pozornost úterní vodní program pod Karlovým mostem s koncertem a závěrečným ohňostrojem (od cca 20:00). Jsme domluveni s Povodím Vltavy o spolupráci na komoře Štvanice, na příjezdu s pramicemi přes Štvanici popř. přednostním průjezdu i jinde.

Jelikož vlastní ohňostroj bude končit v úterý zhruba ve 22:30 a pak bude třeba dojet na Štvanici a tam naložit lodě, dá se předpokládat že skauti a skautky půjdou spát kolem půlnoci. Proto je zajištěno spaní na Křížku. Pokud sebou nechcete vozit lodě ale rádi byste přijeli, 4. přístav VS Praha je schopen zajistit na místě pro dětské účastníky až 4 pramice (až 24 účastníků s kormidelníky).

Zájemci prosím hlaste se o podrobnosti Hondzikovi (mrkosjan@seznam.cz). Spaní na Křížku je v rámci této akce zdarma.

Informace o akci www.navalis.cz

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1816x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu