....

Chyba na stránce: Na podzim začíná lesní škola Plšík - na lesní škole získáte i kvalifikaci Střediskového minima - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/3912-na-podzim-zacina-lesni-skola-plsik-na-lesni-skole-ziskate-i-kvalifikace-strediskoveho-minima?autologin=1"

Na podzim začíná lesní škola Plšík - na lesní škole získáte i kvalifikaci Střediskového minima

Na podzim začíná lesní škola Plšík - na lesní škole získáte i kvalifikaci Střediskového minima

V čem (mimo jiné) jsme jiní?

 • jsme přes školní rok a ne v létě
 • zaměřujeme se na manažerské dovednosti a osobní rozvoj
 • máme zkušený a přesto mladý tým
 • cíleně pracujeme i s velkýmpřesahem do "civilního" života
 • mnohem víc než vzdělávací institucí jsme partou kamarádů a přátel

A co se u nás můžete třeba učí a rozvíjí?

 • PR
 • sebepoznání a seberozvoj
 • duševní hygiena
 • motivace
 • vedení lidí
 • plánování

A co dál?

V LETOŠNÍM ROCE V RÁMCI ABSOLVOVÁNÍ LESNÍ ŠKOLY AUTOMATICKY ZÍSKÁTE I KVALIFIKACI STŘEDISKOVÉHO MINIMA. 

Lesní škola je určena pro skautky a skauty, kteří mají složenou vůdcovskou zkoušku a nejméně jeden rok pracují v oddíle nebo středisku. Lesní škola není zakončena složením zkoušky, její čas a prostor je věnován sebepoznávání a seberozvoji účastníků ve vybraných oblastech potřebných pro vedení oddílu/střediska i pro život jako takový.

Plšík je lesní školou, která se orientuje na rozvoj dovedností z oblasti vedení lidí, personalistiky a dalších tzv. manažerských dovedností. Nečekejte však povrchní, jednoduché návody. Tyto dovednosti vycházejí z dobrého poznání sebe sama. Budeme vám pomáhat hledat vaše silné a slabé stránky a budeme s vámi řešit, jak je lze využít, aby byly prospěšné vám i okolí.

Získané dovednosti ukotvíme pomocí cílů rozvoje, které budou individuálně zvolené pro každého účastníka, na základě společné dohody. Každý účastník si vybere svého patrona / mentora z řad instruktorů, který mu pomůže s nastavením a plněním cílů, bude jeho rádcem a pomocníkem.

Specializace lesní školy je vhodná pro účastníky, kteří chtějí lépe vést svůj oddíl, středisko, působit ve fukcích okresních a dalších skautských rad, kde budou mít na starosti vedení lidí, nebo s dalšími lidmi spolupracovat, pro výchovné zpravodaje. A to i případe, že zatím žádnou funkci nezastáváte, ale uvažujete o ní do budoucnosti. Lesní škola však připravuje nejen na "skautský" život, vědomosti a dovednosti zde získané jsou univerzálně uplatnitelné i v komunikaci s rodinou a přáteli, v zaměstnání nebo vlastním podnikání. Stejně jako v oddíle zde platí "Skauting pro život".

A kdy je uzávěrka přihlášek?

30. 9. 2018

A kde se dozvím víc?

http://plsik.skauting.cz/

https://www.facebook.com/lesniskolaplsik/

Za LŠ Plšík
Procyk Radek (Maverick)

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 805x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu