....

Chyba na stránce: Nabídka pro skautské vedoucí: Zapojte do nácviku první pomoci výukovou verzi aplikace Záchranka - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/3914-nabidka-pro-skautske-vedouci-zapojte-do-nacviku-prvni-pomoci-vyukovou-verzi-aplikace-zachranka?autologin=1"

Nabídka pro skautské vedoucí: Zapojte do nácviku první pomoci výukovou verzi aplikace Záchranka

Nabídka pro skautské vedoucí: Zapojte do nácviku první pomoci výukovou verzi aplikace Záchranka

Chytrý telefon mají dneska leckdy už i světlušky a vlčata, tak proč toho nevyužít? Zapojte do nácviku první pomoci aplikaci Záchranka a vyzkoušejte si, jak by takové nouzové volání vypadalo ve skutečnosti.

 

image.png

V rámci partnerské spolupráce nám Aplikace Záchranka pro všechny skautské vedoucí uvolnila výukovou verzi aplikace, která umožňuje telefonovat na tísňovou linku stejně jako v reálné situaci. Můžete ji používat při oddílových akcích při nácviku první pomoci, ale třeba taká na rádcovských nebo samozřejmě zdravotnických kurzech. Je dostupná na http://www.zachrankaapp.cz/vyuka.

Jak to pak funguje? 

Po stisku nouzového tlačítka tak “odešlete” GPS polohu a další údaje na “dispečink”, následovat bude telefonát s “dispečerem” - tedy jedním z vedoucích.

Na adrese http://www.zachrankaapp.cz/dispecink můžete zobrazit taky ukázkovou obrazovku, kterou vidí operátoři na tísňové lince 155. Vlevo nahoře po stisknutí tlačítka "NOVÁ UDÁLOST" můžete na další stránce kliknout na blikající tlačítko "GPS". Budete vyzváni k přihlášení pomocí údajů, které jste získali při vaší registraci. Nyní budete moci zobrazit jednotlivé "události", respektive aktuální polohu volajících na vaši simulovanou tísňovou linku.

Potřebujete jen:

  • vyplnit registraci
  • stáhnout výukovou aplikaci Záchranka do vašeho cvičného telefonu (pouze Android)
  • zadat aktivační kód, který obdržíte po vaší registraci
  • zadat telefonní číslo telefonu, na který budete cvičně volat
  • nachystat simulovanou situaci a začít

Všechny informace včetně registračního formuláře najdete na: http://www.zachrankaapp.cz/vyuka

Pokud byste rádi výukovou verzi aplikace Záchranka stáhli všem z oddílu, není problém, stačí se ozvat na kmajickova@zachrankaapp.cz a licence vám budou na jednu registraci rozšířeny na libovolný počet telefonů.

Co je to aplikace Záchranka a jaké je její využití se dočtete na www.zachrankaapp.cz.

 Sledujte Skautskou křižovatku, brzy vás čeká informace o uzavřeném partnerství mezi Aplikací Záchranka a Junákem - českým skautem.

Klára Majíčková
Aplikace Záchranka
 
Petr Vaněk - Permi
zpravodaj pro komunikaci projekty služby společnosti

P.S.: Čtěte více: Junák – český skaut uzavřel partnerství s aplikací Záchranka
logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 2054x

Práce s článkem

4
kladných hlasů

Diskuse o článku

2 Názory
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu