....

Chyba na stránce: Náčelnictvo vypisuje výběrové řízení na obsazení funkce starosty/starostky - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/3963-hledame-schopne-muze-a-zeny-nacelnictvo-vypisuje-vyberove-rizeni-na-obsazeni-funkce-starosty-nasi-organizace?autologin=1"

Náčelnictvo vypisuje výběrové řízení na obsazení funkce starosty/starostky

Náčelnictvo vypisuje výběrové řízení na obsazení funkce starosty/starostky

Náčelnictvo po měsících příprav vyhlásilo výběrové řízení a hledá tak schopné ženy či muže, kteří by se chtěli ujmout na několik dalších let důležité funkce starosty Junáka – českého skauta. Nejste‑li to právě vy, pomozte nám s hledáním a oslovte ty, kteří by podle vás organizaci mohli dobře vést.

Věřím, že všechny potřebné informace najdete v podkladech dále; využiji tato úvodní slova k ozřejmění důvodů, proč vyběrové řízení vypisujeme.

V minulosti probíhala změna starosty tak, že končící starosta navrhl svého nástupce, kterého Náčelnictvo bez výběrového řízení či omezené délky mandátu jmenovalo. Tento systém bychom rádi změnili na otevřenější. Myslíme si, že naše organizace má hledat své starostky a starosty otevřeně tak, aby se mohli přihlásit všichni zájemci – a vyhrál ten či ta nejlepší. Do budoucna zvažujeme také to, že doba výkonu funkce starosty bude omezená a tento výběr tak bude probíhat pravidelně.

Výběrové řízení jsme se snažili připravit co možná nejlépe. Náčelnictvo jmenovalo kvalifikovanou výběrovou komisi, která má za úkol doporučit 3–4 nejschopnější přihlášené. Z těch následně Náčelnictvo v listopadu vybere nejschopnější starostku či starostu, jejichž představa řízení Junáka – českého skauta bude Náčelnictvu nejbližší.

Nejde o vyjádření nespokojenosti s prací současného starosty; stávající starosta je také k účasti ve výběrovém řízení přizván. Nejde ani o snahu potvrdit současného starostu ve funkci.
Jde o systémovou změnu, která nám nyní – a třeba i do budoucna – přináší otevřené výběrové řízení coby příležitost najít pro Junáka – českého skauta nejlepšího starostu a potvrdit demokratické principy řízení naší organizace.

Věřím, že Náčelnictvo pro naši organizaci zvolilo tu správnou cestu.

Materiály k výběrovému řízení najdete v následujících dokumentech:


Za pracovní skupinu Náčelnictva
Ladislav Pelcl – Bilbo
ladislav.pelcl@skaut.cz

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 2412x

Práce s článkem

2
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu