....

Chyba na stránce: Skautská energie se nabaluje stále rychleji. Pomáhá rodinám, firmám i naší organizaci. Pomáhá i tobě? A jak můžeš pomoci ty? - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/3997-skautska-energie-se-nabaluje-stale-rychleji-pomaha-rodinam-firmam-i-nasi-organizaci-pomaha-i-tobe-a-jak-muzes-pomoci-ty?autologin=1"

Skautská energie se nabaluje stále rychleji. Pomáhá rodinám, firmám i naší organizaci. Pomáhá i tobě? A jak můžeš pomoci ty?

Skautská energie se nabaluje stále rychleji. Pomáhá rodinám, firmám i naší organizaci. Pomáhá i tobě? A jak můžeš pomoci ty?

V roce 2017 se projekt Skautská energie úspěšně roztočil ve velkém. Každý měsíc připojujeme v průměru skoro 600 nových odběrných míst. Brzy dosáhneme již 10 tisíc zapojených odběrných míst (elektřina a plyn).

Tento vysoký zájem ukazuje, že jsme vytvořili něco, co velmi dobře funguje. Stále je tu ale ohromný potenciál pro připojení dalších desítek, možná i stovek tisíc dalších míst. Vždyť skautů je 60 tisíc a Skautská energie je určena i všem lidem v našem okolí, které známe. Takže opravdu jednou můžeme mít stovky tisíc zapojených míst. Pro Junák - český skaut se jedná o velký potenciál fundraisingu. Stavíme pevný základ doplňkového financování naší organizace.

Proč o skautské energii uvažovat?

 • Je nejlevnější na trhu, ušetří peníze v rodinném, střediskovém či firemním rozpočtu.
 • Podporuje skauty. Vedle úspory zákazníků zbyde ještě malá část, která podporuje naší skautskou organizaci. A tisíce nebo desetitisíce malých částek už dají dohromady významnou sumu.
 • Funguje to. Již zhruba 10 tisíc odběrných míst přede mnou prošlo úspěšně procesem změny a připojení.
 • A bez starostí teď i do budoucna. Projekt není jednorázovou soutěží, ale soustavným automatickým soutěžením a zajišťováním nejvýhodnějších podmínek pro všechny zapojené. V zastoupení díky plné moci bude veškerá administrativa zajištěna za vás.

Využíváš doma Skautskou energii?

Skautská střediska

 • Zjistěte, zda vaše středisko již šetří. Pokud máte skautskou základnu, je obvyklé, že úspory přechodem ke skautské energii jsou ročně i 50 tisíc a více a to již stojí za 5 minut práce.
 • Nyní je připojeno 170 skautských jednotek. To je asi jen 40 procent. Takže většina skautských středisek stále nehospodárně nakládá s Tvými příspěvky. Nechceš to změnit? Pokud chceš zjistit, zda je tvá jednotka již zapojena, můžeš nám napsat dotaz na energie@skaut.cz nebo se ptej vedení tvé jednotky.

Využívá tvé středisko Skautskou energii?

Domácnosti, rodiče dětí

 • Už skautskou energii využíváš? A nabídl jsi jí rodičům, rodině a kamarádům? Je to opravdu snadné. Ten, kdo projeví zájem, Ti dá e-mail a Ty mu ve skautISu snadno na 1 klik zašleš pozvánku a více se již odbaví každý sám.
 • Před tábory pořádá většina oddílů schůzky s rodiči dětí. Tábory stojí dost peněz, pak se zase vybírají členské příspěvky. Neocenili by rodiče našich dětí, kdyby mohli díky skautům místo placení jednou významně ušetřit? A opravdu to nemusí být zanedbatelné částky. U rodinných domů vytápěných plynem mohou jít i přes deset tisíc Kč - viz https://www.skautskaenergie.cz/kolik-usetrim/. Většinu zapojených pak těší i to, že podporují skauty.

Nabídneš rodině nebo rodičům dětí v oddíle Skautskou energii?

Firmy, organizace, sdružení vlastníků

 • Bydlíte v bytovém domě? Pak je nejlepší zmínit se o skautské energii správci nebo na schůzi vlastníků. Krom úspor na Tvojí faktuře za energie pak budou šetřit všichni na energiích u společných prostor - a mezi nimi opakovaně i Ty.
 • Pokud ti, komu je produkt určen (tedy skauti a jejich široké okolí), podnikají nebo pracují ve společnostech, pro něž by byly naše ceny zajímavé, pak je možné připojit i je.
 • Ve skautské energii jsou již stovky firem, organizací a sdružení vlastníků. Věnujme pár minut tomu, aby jich brzy byly tisíce. Firma, která díky skautům uspoří, pak třeba ráda skautům dá nějaký sponzorský dar na podporu kluboven, vyslání jednotlivců na jamboree apod.

Napadá tě, jaký živnostník, firma nebo sdružení by o náš produkt mohlo mít zájem?

Projekt jsme v minulých letech rozšířili do několika partnerských sdružení a podporovali propagaci v nich (ATOM, Pionýr, TOM a LLM).

V roce 2017 jsme jsme zajistili zásadní technická vylepšení ve skautISu - systém jednoduchých pozvánek a připravili nový web projektu www.skautskaenergie.cz.

Zájemci mohou být pozváni každým registrovaným skautem (snadno vložením e-mailu zvaného ve skautISu) nebo si o pozvánku mohou napsat formulářem na https://www.skautskaenergie.cz/jak-pozadat-skauta/. Samotná agenda s převodem spojená je jednoduchá a méně náročná snad už ani být nemůže - stačí najít nejlépe poslední vyúčtování a vyplnit a odeslat plnou moc. Pak již čekáte na to, až převod vyřešíme za vás.

V létě asi moc lidí energie neřeší. Ale správná doba ke změně je vždy PRÁVĚ TEĎ. Bez ohledu na trvající závazek. Projekt Skautské energie je nastaven tak, že vždy zajistíme převod ve správný čas a ten pohlídáme za vás.

Pomozme Skautské energii dále růst. Stačí k tomu pár minut našeho času. Nyní z výnosů projektu financujeme vydávání skautských časopisů a vývoj skautISu. Tisíce rodin, stovky středisek a firem šetří nezanedbatelné prostředky. V budoucnu může přibýt třeba stavba nových skautských kluboven nebo podpora zakládání nových oddílů tam, kde skauting potřebuje posílit. Ale není to jen o financích. Projektem úspěšně inspirujeme společnost tím, jak dokážeme využít síly našeho společenství a vybudovat profesionální systém vedoucí k dosažení našich cílů.

Informační letáček projektu je k objednání zdarma na https://www.obchod.skaut.cz/propagacni-materialy-a-predmety/ostatni/letak-skautska-energie-levnejsi-plyn-a-elektrina.html

Fandíte Skautské energii a zároveň hledáte práci na částečný úvazek? Mohlo by vás pak zajímat, že právě hledáme pracovníka na podporu projektu.  

S přáním hezkého léta a úspěšných táborů.

Tomáš Slavík - Fred
vedoucí projektu

www.skautskaenergie.cz 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1021x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu