....

Chyba na stránce: Nepromeškej dobrodružství ve stínadelských uličkách - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/4073-nepromeskej-dobrodruzstvi-ve-stinadelskych-ulickach?autologin=1"

Nepromeškej dobrodružství ve stínadelských uličkách

Nepromeškej dobrodružství ve stínadelských uličkách

Je 18 hodin večer a do tichého městečka poblíž Jeseníku pomalu přijíždí na 200 skautů a skautek. Do městečka jménem Vidnava, které se již brzy promění v tajemná Stínadla, a proto každý z nich přijíždí v dobovém oblečení. Všichni míří do tělocvičny, která pro ně bude domovem a centrem dění po zbytek víkendu.

 

Zatímco účastnící se hlasitě vybalují a poznávají nové kamarády, k tělocvičně se blíží Široko a za ním i Rychlé šípy a Bratrstvo kočičí pracky. Ruch v tělocvičně ustává a účastnící netrpělivé očekávají začátek. Z mikrofonu už zní první pokyny a v nastalém tichu vbíhají do tělocvičny Rychlé šípy. Právě připravují časopis Tam-tam, když náhle zjistí, že Bratrstvo podniklo výpravu do Stínadel a přináší exkluzivní informace. Rychlé šípy nelení a vydávají se potají sledovat Vontskou radu, která pronáší tajemná slova všem Vontům. Stínadla jsou zahájena.

 

Po napínavém zahájení přichází první hry, které se snaží prolomit ledy mezi účastníky a přináší jim možnost navzájem se poznat. Celou halu zaplní závin z účastníků, či jejich taneční kreace na stále zmenšující se kře. Svižný úvod máme za sebou a všechny čeká další program, který bude rozdělen pro mladší a starší. Mladší vyráží na tajemnou stezku odvahy, starší zase čekají hry trochu drsnějšího charakteru.

 

"Ach to ráno" zní místností. V osm hodin, už jsou všichni účastníci po snídani.Starší čeká výlet, zatímco mladší hry, při kterých objeví všelijaká Stínadelská zákoutí. Ve vzduchu ale visí napětí, protože už večer nás čeká velká večerní hra, která je vrcholem celého víkendu. Mezi Vonty a Druhostraníky už se šuškají všelijaké strategie a plány. Trasa výletu vede na Venušiny Misky, nebo na starou kaolinku.

 

Odpoledne vrací účastníky do Stínadel, čekají je totiž bobříci, hlavolamy, fotokoutek, nebo seriál o Stínadlech. Všechno to připravuje půdu pro večer a s blížící se tmou roste i napětí. Odbitím 5. hodiny to začíná, všichni začínají hledat své šátky a reflexní prvky, protože už za hodinu to vypukne, ještě vysvětlit pravidla, když tu náhle ochozem proběhne Široko a za ním Rychlé šípy. Napětí by se dalo krájet.

 

Týmy jsou rozděleny a čekají na základnách, které se nachází na opačných koncích map. Úderem 6. hodiny vyrážejí a my společně s dalšími organizátory vyrážíme taky, jsme totiž elitní jednotka jménem Rychlé šípy. Zatímco na náměstí probíhají boje o stanoviště, tak dolní i horní stanoviště jsou velmi rychle obsazeny Druhostraníky, kteří zde plní různé úkoly, za které dostanou body. Mezitím vidím 2 Vonty jak se rychle mihnou směrem k naší základně, protože mají speciální výzvu, kterou získali za nepřátelské životy. Musí být velmi tiší a rychlí, jinak je po objevení čeká nerovný boj. Najednou kolem nás proběhne Široko s hromadou pronásledujících. My mezitím vklouzneme do tiché uličky a necháváme akci, volný průběh. Stanoviště neustále střídají své majitele a hromady ukořistěných životů se plní v kapsách. Hra se blíží ke konci a akce se čím dál více stupňuje, všichni účastníci chtějí vyhrát ze všech svých sil. Odbitím desáté hodiny večerní se ukončuje hra, všichni se snaží zjistit kdo vyhrál, ale výsledky budou známy až zítra ráno,i přesto se najde hromada nedočkavců, kteří začínají vytvářet všelijaké spekulace.

 

Nedělní probuzení je už o něco smutnější, protože se musíme všichni sbalit a rozloučit. Poslední nástup, kde všichni nedočkavě očekávají výsledek včerejší večerní hry. Hlavní organizátoři s velkými kruhy pod očima oznamují: “Vítězem se stávají Druhostraníci!”,načež předávají putovního ježka v kleci. Poslední foto, pozdravy a Stínadla 2017 jsou minulostí.

 

 

Ale nevěš hlavu, protože již 19. října se ve Vidnavě potkáme znovu.    

 

Peťa

 

 

 

www.stinadla.skauting.cz
fb@stinadlavidnava>;

 

 

 

fotky a video:

 

http://stinadla.skauting.cz/archiv/2017-2/

 

 

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 938x

Práce s článkem

2
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu