....

Chyba na stránce: Připomeňte si roli skautů v roce 1918 hrou, výstavou nebo běžeckou výzvou - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/4141-skauti-1918-hra-vystava-zavod?autologin=1"

Připomeňte si roli skautů v roce 1918 hrou, výstavou nebo běžeckou výzvou

Připomeňte si roli skautů v roce 1918 hrou, výstavou nebo běžeckou výzvou

Jak dobře znáte příběh o Poště českých skautů? Víte, jak přesně skauti pomohli republice v jejích prvních dnech? Skautský institut se Skautským archivem připravil celou řadu aktivit, ve kterých se o těchto událostech můžete nejen dozvědět, ale také si je na vlastní kůži zažít.

Výstava Pošli to dál!

O té už jste nejspíš slyšeli. Pojednává nejen o roce 1918, ale i o mnoha dalších případech, kdy skauti aktivně pomáhali republice. Dozvíte se i o tom, jak se skauti zachovali po tom, co je zakázali nacisté a komunisté.
DŮLEŽITÉ: soboty už jsou téměř kompletně rozebrané, takže pro mimopražské oddíly zbývají jen neděle a podzimní prázdniny - tak s rezervací neváhejte! Najdete ji zde.
Pražské oddíly to mají jednodušší - pro ty je nejlepší navštívit výstavu v úterý nebo čtvrtek, kdy díky prodloužené otvírací době stačí přijít na pokladnu do 18 hodin.

Hra v ulicích Prahy: Kurýrem skautské pošty

Staňte se na pár hodin skupinou skautů - kurýrů, kteří budou doručovat důležité zásilky v ulicích Prahy! Navštívíte důležitá místa, která jsou s Poštou českých skautů spojená, a dozvíte se o nich něco navíc. Pokud hru dokončíte, získáte speciální placky. Sešit ke hře si můžete vyzvednout ve Skautském institutu na Staromáku (delší trasa - cca 7 km), nebo přímo na výstavě Pošli to dál v Poštovním muzeu (kratší trasa - 3 km). Případně si můžete sešit také stáhnout a vytisknout.

Běžecká výzva 100x100 kroků ke 100 letům republiky

Skautští kurýři se v roce 1918 pěkně naběhali... a vy můžete běžet v jejich stopách. Trasa běžecké výzvy začíná v tehdejším velitelství skautů-kurýrů na Střeleckém ostrově, prochází přes telegrafickou stanici Skautské pošty u Petřínské rozhledny a končí na jednom z hlavních cílů pošťáků - u Poslanecké sněmovny. Pokud ji zvládnete rychleji, než vedoucí Skautského archivu Roman Šantora - Bobo, budete zařazeni do slosování o ceny z kolekce JUNshopu ke stoletému výročí. Více informací včetně mapy trasy najdete zde.

Venkovní výstava Po stopách Skautské pošty

Střelecký ostrov, Petřínská rozhledna a Poslanecká sněmovna jsou jen tři z celkových deseti míst, která se Skautské pošty týkají. Na všech deseti najdete do konce října venkovní stojany s další náloží informací o událostech roku 1918. Jejich seznam a přesné umístění najdete zde.

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1760x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu