....

Chyba na stránce: Blíží se 22. listopad, datum konference Skautského institutu "DOSPĚLO_T" - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/4221-skautsky-institut-dospelo-t?autologin=1"

Blíží se 22. listopad, datum konference Skautského institutu "DOSPĚLO_T"

Blíží se 22. listopad, datum konference Skautského institutu "DOSPĚLO_T"

Letošní konference Skautského institutu hledá odpovědi na otázky, které si klade generace mladých dospělých.

Dospělost. Slovo, které vyslovujeme s respektem a které nás uvádí do světa povinností, odpovědnosti, zaměstnání, daňových přiznání, vážných vztahů a tíživé samostatnosti. Dříve přicházela s brzkým manželstvím, dětmi, s kmenovým rituálem či s odchodem z domova. Dnes, v době, kdy s nás k ostrým životním přechodům nic nenutí, to s hranicí dospělosti už není zdaleka tak jednoznačné a vstup do ní nám může připadat jako opravdu náročná a dlouhá cesta. Jak se ní vypravit a jak si poradit s některými jejími obzvláště palčivými aspekty se nám 22. listopadu od 16.00 v pražském Žižkostele pokusí poradit v pořadí již třetí konference Skautského institutu: DOSPĚLO_T.

Vstupenky na Dospělo_t ZDE

Program konference je postavený na rozsáhlém dotazníku, ve kterém se přes 120 respondentů ve věku od 15 do 36 let vyjádřilo k tomu, jaká témata v současné době nejvíce řeší. Mezi těmi evidentně nejožehavějšími tématy byly otázky typu “Jak být tomu druhému dobrým partnerem/dobrou partnerkou? Chci žít a přitom neničit planetu. Jde to? Jak se nevzdat, nevyhořet, neunavit, nevykašlat se na to?”

Z těchto (a mnoha jiných) nejvíce řešených otázek pak vychází bohatý program, který účastníkům pomůže s jejich řešením.

V úvodním panelu se tak můžeme těšit například na Markétu Štětinovou, socioložku a psychoterapeutku, která se zaměřuje především na lásku mileniálů a píše blog Moderní láska. Dále vystoupí Vojta Prokeš, ředitel výzkumu ve společnosti Behavio, který se na životy, přání a touhy mladých dospělých dívá perspektivou tvrdých dat z průzkumů.

Po úvodním panelu si na různé aspekty dospělosti bude možné posvítit v sérii workshopů, na které se účastníci konference rozdělí dle vlastních preferencí a ve kterých bude možnost se pobavit s experty například o finanční gramotnosti, sebepoznávání, prokrastinaci, zapojení v obci či o vztazích a úspěchu. Workshopů proběhnou dvě kola, každý účastník si tedy bude moci zvolit právě dva, na které zavítá.

Poté (a po osvěžujícím coffee-breaku) nás čeká panel o odpovědné spotřebě, kde nás svou přítomností poctí mimo jiné Jana Karasová z Czech Zero Waste nebo Tereza Bourová ze Second Round, které poradí, kterak žít s čistým svědomím vůči naší krásné planetě.

Konferenci uzavřou čtyři inspirativní řečníci, konkrétně mladá superstar kosmické fyziky Jan Lukačevič, psycholožka a koučka Janka Chudlíková, která poradí jak žít svůj sen, náš ředitel Skautského institutu Miloš Říha - Šípek a na závěr pár nevyžádaných rad mládeži přidá i římskokatolický kněz, pedagog a spisovatel Marek Orko Vácha.

A protože o vztazích je nutné nejen mluvit, ale také je tvořit, po skončení konference prostor rozezní DJ Ale Svítí.

Lístky na konferenci můžete zakoupit na GoOutu, aktuální informace přibývají v události na facebooku.

Těšíme se na vás ve čtvrtek 22. 11. v Žižkostele!

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 761x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu