....

Chyba na stránce: Skautfunding - druhý milion - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/4662-skautfunding-druhy-milion?autologin=1"

Skautfunding - druhý milion

Skautfunding - druhý milion

2. srpna 2019 překročila darovaná částka na darujme.cz Skautské nadace Jaroslava Foglara druhý milion. Stalo se tak pouhých 107 dnů od dosažení prvního milionu, který se vybíral 22 měsíců.

Zásadní vliv má Dědkovská sbírka. Začátkem prázdnin, ve čtvrtek 4. července vyhořela oblíbená základna rožmitálského střediska hájenka Na Dědku. V pondělí 8. července byl spuštěn dárcovský projekt Dědkovská sbírka, který byl navíc od středy podpořen propagačním videm. Podpůrné posty na sociálních sítích měly během prvních dnů stovky sdílení a do pátku se za prvních pět dnů vybralo přes půl milionu korun. Současný stav Dědkovské sbírky dosáhl 827 tisíc a blíží se k cílovému milionu. Rychlost reakce na katastrofickou událost měla zcela zásadní vliv na vybranou částku.

Finišoval individuální fundrasing na světové jamboree. Přes projekty jednotlivých JO na darujme.cz se vybralo téměř 400 tisíc Kč. Stěžejní roli měly dárcovské výzvy jednotlivých účastníků, které se podílely na vybrané částce z 85%. Každý účastník měl příležitost vytvořit si dárcovskou výzvu a fundraisovat ve svůj prospěch. Výzvy se dělí mezi JO – 30% a účastníka 70%. Výzev bylo celkem 36, průměrně vybrala jedna dárcovská výzva 9400 Kč. Rekord byl 37 600 Kč, takže více jak polovinu nákladů k účasti na WSJ se dotyčné sestře podařilo získat vlastním fundraisingem. Gratulaci posíláme na vsetínsko.

Dárcovský projekt Nový skautský dům ve Vyškově překročil částku 120 tisíc a stává se tak nejúspěšnějším projektem na podporu nové klubovny.

Skautská nadace JF nabízí skautským jednotkám možnost vytvoření vlastního dárcovského projektu k podpoře skautingu. Získané peníze dostanete po skončení projektu od nadace jako dar. Všechny dosavadní projekty najdeš na podporit.jdem.cz

Předchozí články o skautfundingu:

Skautfunding - první milion, Skautfunding - rok první, Skatfunding

Za Skautskou nadaci JF
Ještěr - správce dárcovských projektů
jester(a)skaut.cz

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 565x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu