....

Chyba na stránce: Přijeďte s oddílem na zábavnou výstavu 100 let holešovského skautingu - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/4730-prijedte-s-oddilem-na-zabavnou-vystavu-100-let-holesovskeho-skautingu?autologin=1"

Přijeďte s oddílem na zábavnou výstavu 100 let holešovského skautingu

Přijeďte s oddílem na zábavnou výstavu 100 let holešovského skautingu

Už příští úterý 8.10. startuje v Holešově na zámku unikátní výstava mapující stoletý příběh holešovského skautingu včetně významné skautské osobnosti Rudolfa Táty Plajnera. K výstavě, která bude probíhat až do konce října, jsou pro oddíly všech věkových  kategorií (od benjamínků až po rovery) připraveny interaktivní programy rozvíjející spolupráci, kreativitu, empatii a etické rozhodování.

Výstava se skrze zajímavé příběhy z holešovské skautské historie i současnosti snaží návštěvníky vtáhnout do skautského prostředí a nechat je zažít skauting. Nechybí proto klubovna nebo podsadový stan v živém lese. Táboření v počátcích skautingu přibližuje speciální stolní hra. To, jak si na táborech vaříme nebo co si nosíme na schůzky, najdou návštěvníci v pravých táborových hrncích. 

Na vázaném mostě si budete moci projít příběh Rudolfa Plajner – náčelníka Junáka, který byl holešovským skautským vedoucím a učil na místním gymnáziu. Pozorní skautští vedoucí si jistě všimnou, že dějinné etapy proplétáme s body skautské výchovné metody. A aby byl zážitek skautingu úplný, skrze tipy posbírané od členů našeho střediska se snažíme návštěvníky pobídnout, aby zkusili stejně jako skauti a skautky měnit sebe i svět okolo. Třeba i maličkostmi jako je pomoc bloudícímu turistovi nebo návštěva u prarodičů.

Programy k výstavě

Kromě drobných aktivit, kterými je výstava naplněná, si ji může každý oddíl projít skrze speciálně přichystaný program. Stačí naplánovat termín (výstava je otevřena od 9.10. do 1.11., od úterý do neděle v době 9–12 a 13–17 hod) a vyplnit formulář. Na jeho základě vám zašleme pracovní listy se informacemi k provedení programu.

Program pro benjamínky nazvaný „Dobrodruzi“ se zaměřuje na spolupráci a je založený především na práci s obrázky a kreslení. Se světluškami a vlčaty může být realizován program „Objevitelé“, který se  snaží v dětech probudit chuť objevovat, žasnout a zažít dobrodružství a tím rozvíjet jejich kreativitu a schopnost nalézat řešení. Pro skauty a skautky je připraven program s názvem „Superhrdinové“ cílící na rozvoj empatie a sociálního cítění skrz příběhy skautů během velké hospodářské krize v 30. letech.  Rovery pak čeká minikurz etické výchovy. Dozví se, co je to etika, seznámí se s různými etickými přístupy, budou přemýšlet nad svými hodnotami a na základě příběhu zákazu skautingu nacistickým a komunistickým režimem budou hledat vlastní etické řešení situace. 

Více informací o výstavě najdete na FB události: https://www.facebook.com/events/511820976057191/ 

Pro více informací nás prosím kontaktujte na jednorozci@gmail.com nebo na čísle 775 418 687.

Těšíme se na vás
Skautské středisko Holešov

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 326x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu