....

Chyba na stránce: Svojsíkův sen představil studii proveditelnosti světového jamboree v Česku, "Budoucnost začíná nyní," bylo slyšet na konferenci! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/4743-svojsikuv-sen-predstavil-studii-proveditelnosti-svetoveho-jamboree-budoucnost-zacina-nyni-bylo-slyset-na-konferenci?autologin=1"

Svojsíkův sen představil studii proveditelnosti světového jamboree v Česku, "Budoucnost začíná nyní," bylo slyšet na konferenci!

Svojsíkův sen představil studii proveditelnosti světového jamboree v Česku, "Budoucnost začíná nyní," bylo slyšet na konferenci!

Svět se mění každým dnem a naše životy se mění s ním. Jak bude vypadat svět v roce 2031, a jak bude vypadat život na planetě Zemi kromě toho, že nám bude všem o 12 let více? Ve čtvrtek 10. října 2019 se v pražském Vnitroblocku na konferenci Budoucnost začíná nyní zamyslelo třináct českých osobností nad dvanácti různými tématy, které mohou hrát roli v příštích letech. 

 

“Mnohdy si říkáme, že budoucnost se nás netýká, protože nastane až za mnoho let. Opak je ale pravdou. Abychom mohli žít v budoucnu, potřebujeme se na to připravit už teď. Musíme vědět, kam chceme jít. A právě naše konference se o to snaží,” vysvětluje Martin Štěrba (Agi), ředitel projektu Svojsíkův sen, pod kterým se konference pořádala. Jedním z cílů tohoto projektu je kromě toho také rozpoutání diskuze o tom, jestli by Česká republika mohla hostit v roce 2031 světové skautské jamboree. “Jedná se o jednu z nejprestižnějších akcí. Srovnat se dá například s olympiádou nebo se světovou výstavou Expo. Rádi bychom získali pořadatelství pro naší zemi, neboť si myslíme, že to může být jedna z nejlepších reklam pro Česko ve světě,” doplňuje Štěrba. Právě na konferenci Budoucnost začíná nyní byla představena obsáhlá studie proveditelnosti, která tuto možnost zkoumala. Světové skautské jamboree by mohlo v budoucnu oživit lokalitu bývalého vojenského prostoru v Ralsku. 

 

Není k dispozici žádný popis fotky.

 

Skrze konferenci jsme se snažili také upozornit na novinky, jednou z nich je například Beyond Meat, tedy náhražka masa, která v minulých měsících pobláznila svět a a zbořila burzu. Má srovnatelné množství bílkovin jako hovězí maso, a jeho výroba nezatěžuje planetu. “V roce 2050 bude na planetě Zemi až deset miliard lidí, a nemůžeme se spoléhat na co, že budeme utrácet kvůli spotřebě masa dobytek. Beyond Meat je v tomto pro nás zajímavý partner, stejně jako my se snaží dělat svět lepším,” popisuje spolupráci s americkým Beyond Meat Eva Dreyfus, která se v projektu Svojsíkův sen věnuje komunikaci a marketingu. Beyond burgery byly díky spolupráci s americkým Beyond Meat a českým Chefparade na konferenci zdarma k ochutnání.

 

Výběr řečníků byl sestaven podle toho, co momentálně rezonuje v české společnosti. Řeč byla o budoucnosti jídla, veřejném prostoru, skautingu, žurnalistice, alkoholu a jeho příběhu, klimatické nouzi, distribuci hudby, 3D tiskárnách či demokracii. Na konferenci vystoupili šéfka české pobočky Google Taťána le Moigne, lihovarník Martin Žufánek, novinář Jan Tuna, Petr Doubravský z iniciativy Fridays for Future, ředitel festivalu Metronome David Gaydečka, zahraniční zpravodaj Junáka Vojtěch Olbrecht (Fišer), duchovní otec kaváren Vnitroblock a Kavárna co hledá jméno Lukáš Žďárský, skautský projektový manažer Zbyněk Prokop (Sekáč), novináři Ondřej Aust a Bohumil Pečinka, a také lídr v oblasti 3D tiskáren Josef Průša a člen týmu iniciativy Milion chvilek pro demokracii Damián Koch. Záštitu nad konferencí převzal primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib, ten také na konferenci krátce pohovořil o tom, jak bude vypadat Praha v budoucnu.

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 600x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

2 Názory
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu