....

Chyba na stránce: Pomoz uzdravit zemědělskou krajinu - petice "Vraťme život do krajiny" vrcholí - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/4767-pomoz-uzdravit-zemedelskou-krajinu-pripoj-se-k-petici-vratme-zivot-do-krajiny?autologin=1"

Pomoz uzdravit zemědělskou krajinu - petice "Vraťme život do krajiny" vrcholí

Pomoz uzdravit zemědělskou krajinu - petice "Vraťme život do krajiny" vrcholí

Kdy jsi naposledy viděl/a čejku, chocholouše nebo sýčka? Ptáci, kteří byli dříve v naší přírodě úplně běžní, jsou dnes vzácní a někteří dokonce na pokraji vyhynutí. Může za to člověk a způsob, jakým hospodaří. Jednolité lány polí bez stromů, křovin, remízků a cest naší přírodě nesvědčí. V monokulturách nemají zvířata kde žít a hnízdit, kvůli velkým lánům se v krajině neudrží voda, rychle stéká nebo se vypařuje. Dříve pestrá polní krajina dnes trpí kvůli intenzivnímu zemědělství a s ní i její obyvatelé. Pokud něco neuděláme, brzy budeme trpět i my.

 

Česká společnost ornitologická ve spolupráci s Českomoravskou mysliveckou jednotou chtějí oslovit ministra zemědělství a pomocí petice ho požádat, aby se zasadil o to, aby naše krajina byla opět zdravá a pestrá, zadržující vodu, se spoustou remízků, křovin a cest. Přinášíme konkrétní opatření, jak krajině pomoci – více na https://birdlife.cz/petice-za-krajinu/.

 

Na petici se podařilo nasbírat přes 40 tisíc podpisů elektronicky a 10 tisíc na petičních arších. Teď finišuje, ale ještě je čas se zapojit. Ministr dostane petici koncem listopadu.

 

Co můžeš pro naši krajinu udělat?

 

petice-za-krajinu 

 

Děkujeme!

 

Věra Sychrová

Česká společnost ornitologická

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 282x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu